بهترین نهال گردو برای مازندران (بهشهر)

به خاطر داشته باشید یکی از گزینه های عملکرد بالا در درخت گردو فاصله مناسب بین نهال ها برای رشد حداکثری درخت گردو می باشد. برحسب نوع رقم میوه، بین 3 تا 4 سال پس از کاشت باغ به باردهی حداکثری خود میرسد. شکل درخت نیمه گسترده، قدرت رویشی آن متوسط، تیپ تشکیل جوانه های بارده 100 درصد جانبی، زمان برگ دهی متوسط در بعضی از سال ها دچار سرمازدگی می شود. پس از دریافت نهال ها؛ شاخه و برگ آنها را به دقت بررسی کنید. وجود هرگونه برگ زرد و یا تغییر رنگ و شکل شاخه و برگ ممکن است نشانه وجود بیماری و یا آفتی در نهال باشد. حال نهال را از بسته بندی خارج نموده و با تکاندن ریشه؛ خاک اطراف آن را کنار بزنید. چرا که گردوبا رشد اقتصادی بالایی می باشد، به همین دلیل است که باغداران سعی دارند تا یک گونه از بهترین ارقام ؛ را برای کاشت و پرورش خریداری کنند تا بتوانند به سودآوری برسند.

نهال گردو ایران نهال
از آن جایی که شناخت انواع گردو؛ به باغداران و خریداران کمک می کند تا بتوانند بهترین انتخاب را برای احداث باغ گردو داشته باشند، در نتیجه در این مقاله قصد داریم تا به صورت اختصاصی در مورد انواع نهال گردو ؛ پر فروش با عملکرد بالا، صحبت کنیم، ویژگی های هر کدام از انواع درخت گردو؛ را به صورت مختصر شرح دهیم، همچنین در آخر شما را راهنمایی کنیم که برای رسیدن به اهدافتان کدام نوع از گردو را تهیه کنید. چگونه نهال های میوه را بکارم؟ قیمت نهال گردو خوشه ای فرانسه، به دلیل خصوصیات ویژهای که دارد، بالاتر از سایر نهالهای گردو است. تجارت اینترنتی این گردو نیز چندسالیست که درکشور آغاز شده است ومهم ترین علاقه مندی باغداران آن دراحداث باغات تجاری خوشه ای باردادن این گردو است.

مناطقی که ارتفاعی بیش از ۱۳۰۰ متر دارند جزو مناطق کوهستانی و سردسیر هستند و این مناطق با سرمای بهاره روبرو هستند. این نهال ها برای رشد مناسب و عملکرد مطلوب به گرمای زیاد و سرمای کمتری نیاز دارند. انتخاب اقلیم مناسب به شکل گیری هرچه بهتر خواص گردو در زمان رشد میوه کمک می کند. مغز گردو حاوی مقدار زیادی امگا 3 است که به سلامتی و جذب امگا 3 کمک می کند بنابراین مصرف روزانه 4 گردو باعث افزایش اسیدهای چرب ضروری امگا 3 می شود. خرید نهال گردو چندلر از بهترین انواع گردوی پیوندی است که در اصل متعلق به ایالات متحده بوده و برای چندین سال در برخی از نهالستان های کشورمان مانند نهالستان رویال نهال نیز کاشته و به باغ های دیگر گردو در سراسر ایران ارسال می شود. نهال های گردو در سال های ابتدایی شاید با باردهی حداقلی کار خود را آغاز نمایند، اما از هفتمین سال به باردهی مناسبی می رسند که این عدد در درخت بالغ آن به حدود ۷۰ کیلو در هر سال هم می رسد.

عمر اقتصادی این درخت گردو بیش از 150 سال است که فرصت بسیار مناسبی را برای سرمایه گذاری فراهم میکند. می توانید چند تا از بذرهای گردو را با هم در عمق20 سانتیمتری سطح خاک بکارید. اما اگر قصد دارید که با اضافه کردن کود شادابی را به گیاه بر گردانید، می توانید از کود پوسیده حیوانی استفاده کنید. در ارتفاعات بالای ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ متر میتوانید نهال گردو فرنور را بکارید. این رقم را میتوانید تا ارتفاعات ۱۵۰۰ متر بکارید. رقم تویسرکان بدلیل پوست کاغذی که دارد بسیار مورد توجه قرار گرفته است و از همه مهم تر طعم بی نظیر آن موجب شده است تا فروش بالایی را از این رقم داشته باشیم بسیاری از صادرات داخلی و خارجی از تویسرکان می باشد. نکته ای که درمورد انواع درخت گردو؛ وجود دارد این است که تنوع زیاد در آن موجب شده تا در زمان خرید کمی به مشکل بخورید و در این میان هم فروشندگان تنها به فکر سود خود باشند و از ارائه ی اطلاعات دقیق به شما خودداری کنند، پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد نهال گردو بعد از چند سال میوه می دهد لطفا از صفحه ما بخواهید.