بهترین روشهای ترمیم دندان – دکتر صفورا امامی

برای اصلاح طرح لبخند، معمولا کامپوزیت و یا لمینت دندان انجام میشود که مراجعین، اغلب در این مورد با دو راهی مواجه میشوند. به این روش که یکپارچه بوده و سه دندان (دو دندان پایه و یک دندان وسط) متصل به هم هستند، بریج یا پل گفته میشود. پل های دندانی، دندان هایی مصنوعی هستند که بین دندان های اصلی قرار می گیرند تا فضای بین آنها را پر کنند (جایی که دندانی ترمیم دندان تخریب شده کشیده شده باشد). میزان دوام آمالگام در بین مواد ترمیمی بیشترین مقدار ممکن را دارد و هزینه دندان پر شده با آمالگام از کامپوزیت کمتر است. البته پیشنهاد متخصص های کلینیک دندانپزشکی مبین این است که کودکان دندان شیری را نیز پر و ترمیم کنند.

به خصوص در مواردی که پر شدگی زیاد باشد، تجربه حساسیت دندان به سرما و گرما متداول است. هزینه هایی که در ادامه گفته می شود حدودی بوده است و برای این که از قیمت واقعی و به روز ترمیم دندان آگاه شوید بهتر است با کلینیک دکتر اریام تماس بگیرد تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند. برخی افراد برای داشتن لبخندی جذاب و هالیوودی ، از روش های اصلاح طرح لبخند استفاده می کنند.

در مورد رنگ لمینتهایی که استفاده میکنید، محدودیت ندارید به طوری که رنگ آنها میتواند هم رنگ و یا متفاوت با رنگ دندانهای شما باشد. اگر در مورد اصلاح طرح لبخند، مطلبی مطالعه کرده باشید یا با کسی صحبت کرده باشید، به احتمال زیاد نام «ونیر» به گوشتان خورده است. دانستن و آگاهی از تفاوتهایی که کامپوزیت و لمینت دندان با هم دارند، میتواند شما به شما در انتخاب درست کمک کند. برای کار گذاشتن لمینت دندان، گاهی لازم است رویه نازکی از دندانهای شما حذف شده تا لمینت به خوبی روی دندان شما اتصال پیدا کند.

لمینتها روکشهای نازکی از جنس پرسلان هستند که در اصطلاح عامیانه به نام لمینتهای سرامیکی خوانده میشوند. دندانپزشک در باندینگ لایههای چسب و سپس ماده کامپوزیت را روی دندان میزند و آن را با تابش نور مخصوص خشک و سفت میکند. روکش کردن دندان هم یک روش ترمیمی و هم زیباسازی دندان تلقی میشود زیرا نه تنها باعث بهبود ظاهر دندان میشوند بلکه به کاهش حساسیت دندان، حفظ سلامت لثه نیز کمک میکنند و از دندانهای سالم در برابر آسیبدیدگی محافظت میکنند. پس از تحویل روکشها به مطب، هر روکش دندان با استفاده از نوع خاصی از مواد، به سطح هر دندان متصل میشود.

اگر شما این مقاله را تحسین می کنید، مایلید اطلاعات بیشتری در مورد ترمیم دندان فیلم بدست آورید به سایت ما مراجعه کنید.