بستری 662 بیمار کرونایی در 24 ساعت گذشته در پایتخت/ پیش‌‌بینی کاهش شیب بیماری در 10 روز آینده- اخبار پزشکی – اخبار اجتماعی تسنیم

[ad_1]

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری تسنیم؛ دکتر علیرضا زالی در گفت‌‌وگویی تلویزیونی درباره آمار بستری بیماران مبتلا به کرونا گفت: در 24 ساعت گذشته بالغ بر 662 بیمار در بیمارستان‌‌های تهران بستری شده‌‌اند که 111 مورد از آن‌‌ها در بخش‌‌های مراقبت‌‌های ویژه بستری شدند.

وی افزود: از مجموع مراجعین سرپایی 10.4 درصد نیاز به بستری بیمارستانی داشتند و 16درصد از مراجعین ما که نیاز به بستری بیمارستانی داشتند به دلیل وخامت حالشان در بخش‌‌های ویژه بستری شدند.

زالی اضافه کرد: 500 بیمار در شبانه‌‌روز گذشته از بیمارستان‌‌ها ترخیص شدند که مقایسه این عدد با تعداد بیماران جدید بستری شده نشان می‌‌دهد میزان ترخیص‌‌شدگان کمتر از بیماران است اما در مجموع مراجعین سرپایی ما به بخش‌‌های بهداشتی و درمانی نسبت به 24 ساعت قبل 6.2 درصد کاهش داشته است و در میزان بستری شاهد کاهش 1.5 درصدی بوده‌‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: پیش‌‌بینی ما این است که با اعمال محدودیت‌‌ها در تهران و استفاده از ماسک و کاهش ظرفیت ادارات در طول 7 تا 10 روز آینده با شیب ملایم‌‌تری روبرو باشیم.

رئیس ستاد مقابله با کرونا در تهران تأکید کرد: در ماه محرم، شهروندان به پویش نذر سلامت و کمک مؤمنانه بپیوندند و نذورات خود را از این طریق ادا کنند، امیدواریم با کمک‌های مومنانه مردمی بتوانیم اقلام مورد نیاز در بیمارستان‌ها را تامین کنیم.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link