برگزاری همایش «نهضت عاشورا در اندیشه امام خمینی(ره)» با حضور 10 کشور- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

[ad_1]

حجت‌الاسلام و المسلمین حمید احمدی، رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین، در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به برگزاری همایش بین‌المللی نهضت عاشورا در اندیشه امام خمینی(ره) گفت: در آستانه سالروز رحلت امام خمینی(ره) و به منظور تبیین اندیشه‌های رهبر کبیر انقلاب اسلامی در زمینه عاشورا، همایش بین‌المللی «نهضت عاشورا در اندیشه امام خمینی (ره)» فردا، دوشنبه 12 خرداد برگزار می‌شود.

وی افزود: در این همایش اندیشمندانی از 10 کشور جهان از جمله هند، پاکستان، ترکیه، عراق، نیجریه، آرژانتین و ایران درباره دیدگاه‌های امام خمینی(ره) و نهضت حسینی به سخنرانی می‌پردازند.

احمدی اضافه کرد: در این برنامه اشخاصی مانند حجت‌الاسلام سیدعبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی، حجت‌الاسلام سید صدرالدین قبانچی امام جمعه نجف، حجت‌الاسلام عبدالقادر سنوسی معاون شیخ زکزاکی، محمد نجاز از آمریکا و … سخنرانی خواهند کرد. این همایش در شش موضوع زمینه‌ها و علل قیام امام حسین علیه‌السلام از نگاه امام خمینی(ره)، رسالت و اهداف نهضت حسینی در اندیشه امام خمینی(ره)، بازتاب اجتماعی و سیاسی نهضت امام حسین علیه‌السلام در تاریخ اسلام از نگاه امام(ره)، مؤلفه‌های نهضت عاشورا در گفتمان امام خمینی(ره) و آرمان‌های حسینی در انقلاب اسلامی، انقلاب اسلامی تجلّی  نهضت امام حسین علیه‌السلام و آرمان‌های حسینی در انقلاب اسلامی برگزار می‌شود.

رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین گفت: این همایش بین‌المللی به همت ستاد مرکزی اربعین و با همکاری مجمع دانشگاهیان عراق، دانشگاه معارف اسلامی، شهرداری تهران و آستان امام خمینی(ره) در حرم امام راحل(ره) برگزار می‌شود و فعالان فرهنگی و دینی کشورهای مختلف از آفریقا، آمریکا و آسیا و اروپا نیز به صورت مجازی در این همایش شرکت می‌کنند.

همایش بین‌المللی نهضت عاشورا در اندیشه امام خمینی(ره) دوشنبه 12 خرداد از ساعت 17 تا 20 در حرم امام خمینی برگزار می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند این برنامه را به صورت مجازی از طریق هیأت آنلاین تماشا کنند.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link