بررسی مزیت های مهم و کلیدی در هنگام استفاده از تشک لبه دار

خرید تشک جزئی از خرید سیسمونی است که معمولا قبل از به دنیا آمدن نوزاد انجام می شود و شامل تمام وسایلی است که نوزاد و مادر به آن ها نیاز دارند.

انواعی از تشک ها به نام تشک لبه دار وجود دارند که از مزایای ویژه ای برخوردار هستند که در ادامه به توضیح برخی از این مزایا می پردازیم.

 

تشک لبه دار میکرو فایبر رزبرن طرح Bear&kit - فروشگاه سیسمونی نوزاد و کودک  نی نی جور

 

مزیت بسیار مهمی که تشک های لبه دار دارند این است که به راحتی روی تخت، روزی زمین و یا حتی روی تخت نوزاد جای می گیرند و شما می توانید نوزاد را درون آن قرار دهید و آسوده خاطر بخوابید. این عمل از آن جهت اهمیت دارد که کودک در آغاز تولد توانایی بسیاری از کار ها را ندارد و به شدت به والدین نیازمند است‌، به همین علت والدین به ویژه مادران سعی دارند حتی هنگام خواب هم نوزاد را در کنار خود بگذارند اما اگر هنگام خواباندن نوزاد در کنار خود، به جای تشک لبه دار از تشک معمولی استفاده کنیم چه اتفاقی رخ می دهد؟ چون هوشیاری انسان در زمان خواب کاهش پیدا می کند ممکن است به طور ناخواسته فشاری به نوزاد وارد کند و در شرایط بدتر حتی موجب خفگی کودک نیز بشود.

 

کاربرد دیگر این تشک ها در حمل و نقل است. در طراحی آن ها از دستگیره هایی استفاده شده که حمل و نقل کودک را آسان می کنند و شما می توانید از تشک لبه دار در مسافرت ها و یا کار های خارج از خانه استفاده کنید.

 

مورد بعدی که بسیار هم مهم است، حفظ ایمنی و سلامت نوزاد می باشد. نوزادان اندکی ممکن است در خواب جا به جا شوند یا غلت بزنند این مسئله بسیار خطرناک می باشد چرا که هم احتمال افتادن نوزاد و هم احتمال بسته شدن راه تنفسی و سندروم خفگی نوزاد وجود دارد اما انواع مدل های ست تشک های سیسمونی کنار مادر اجازه هیچ یک از این فرایند ها را نمی دهد و به راحتی از نوزاد شما محافظت خواهد کرد.

 

فرق تشک لبه دار و گارد دار چیست؟

تشک لبه دار و گارد دار در واقع یکسان هستند و همه مزایای بالا را نیز دارند اما تنها تفاوتی که دارند ممکن است از نظر ابعاد، رده سنی، کیفیت و قیمت باشد.

 

آیا تشک های گارد دار قابل شستشو هستند؟

تشک های گارد دار با توجه به برند های سازنده، نحوه شستشوی متفاوتی دارند. یک مدل ممکن است با دست و مدلی دیگر با ماشین لباسشویی شسته شود. مدل پیشرفته تر هم که یک رویه قابل جدا شدن دارد که می توان آن را جدا کرد و به راحتی شست.

 

فاکتور قیمت بر چه اساسی تعیین می شود؟

قیمت تشک های لبه دار بر اساس مواردی چون جنس، برند سازنده، رده سنی و سایز قابل تغییر هستند.