برداشت برابر ایران از میادین مشترک نفتی/ تحریم‌ها تولید را متوقف نکرد/ بسیاری از ‌قطعات صنعت نفت بومی‌سازی شده‌اند- اخبار خوزستان – اخبار استانها تسنیم

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، جهانگیر پورهنگ امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان این که “در حال حاضر 13 میدان نفتی داریم که کار توسعه برخی از آن‌ها هنوز شروع نشده است” اظهار داشت: تولید ما از میادین توسعه‌یافته 420 هزار بشکه نفت است.

وی افزود: ظرفیت فرآورشی که در غرب کارون وجود دارد 700هزار بشکه بوده که نشان دهنده عدم وجود مشکل برای فرآورش نفت میادین جدید است.

مدیرعامل شرکت نفت‌وگاز اروندان با بیان این که “در فعالیت‌های تولیدی غرب کارون حدود 2هزار و 300نفر مشغول به کار هستند” ادامه داد: همچنین در مجموع حدود 4هزار نفر در شرکت نفت و گاز اروندان و کل پروژه‌های توسعه ای غرب کارون مشغول به کار هستند.

پورهنگ درباره آلودگی زیست‌محیطی فعالیت‌های نفتی گفت: در غرب کارون حساسیت‌ بالایی درباره مسئله زیست‌محیطی داریم. صنعت نفت ریسک آلایندگی بالایی دارد اما مهم این است که پس از آلایندگی به‌سرعت جمع آوری شود که به همین منظور تجهیزات لازم را تهیه کرده‌ایم.

وی عنوان کرد: برای بومی‌سازی قطعات قرارداد‌های خوبی با شرکت‌های داخلی منعقد شده است. در سال‌های گذشته تحریم‌ها مشکلاتی را در زمینه تامین تجهیزات به‌وجود آورده اما با تکیه بر توان داخلی و اعتماد به متخصصات ایرانی توانسته‌ایم نیاز‌های خود را در این زمینه تامین کنیم.

مدیرعامل شرکت نفت‌وگاز اروندان در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم درباره سهم ایران از تولید و برداشت میادین مشترک بیان کرد: در حال حاضر تولید برابری در میادین مشترک داریم اما باید گفت اگر تحریم‌ها نبود می‌توانستیم سهم بیشتری از این میادین داشته باشیم؛ با این حال علی‌رغم وجود تمام این مشکلات همچنان برداشت و تولید را ادامه داده‌ایم و مانع از توقف آن شده‌ایم.

انتهای پیام/341/س

[ad_2]

Source link