برآورد ضربه کرونا به اقتصاد آمریکا؛ افت 12 درصدی رشد اقتصادی و کسری بودجه 3.7 تریلیون دلاری- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، دفتر بودجه کنگره آمریکا پیش‌بینی کرد که تولید ناخالص داخلی ایالات متحده در سه ماهه دوم سال جاری میلادی تحت تاثیر تبعات شیوع ویروس کرونا 12 درصد کاهش یابد.

این پیش‌بینی حاکی است که کسری بودجه دولت در سال مالی 2020 به 3.7 تریلیون دلار می‌رسد و مجموع بدهی دولت به 101 درصد تولید ناخالص داخلی آمریکا افزایش می‌یابد.

دفتر بودجه کنگره آمریکا در ژانویه گذشته و بدون لحاظ تبعات رکود ناشی از شیوع ویروس کرونا، کسری بودجه دولت را در سال جاری میلادی یک تریلیون دلار تخمین زده بود؛ رقمی که از سال 2012 تا کنون بی‌سابقه بود. باراک اوباما دوره چهار ساله دوم ریاست جمهوری خود را با بیش از یک تریلیون دلار کسری بودجه به پایان رسانده بود.

دفتر بودجه کنگره آمریکا همچنین پیش‌بینی کرده که نرخ بیکاری در ایالات متحده در سه ماهه دوم سال جاری به 14 درصد برسد.

دفتر بودجه کنگره آمریکا در تازه‌ترین برآورد خود اعلام کرده که با وجود افزایش فعالیت‌های اقتصادی در سه ماهه سوم سال جاری، چالش‌های اقتصادی ایالات متحده به ویژه در بازار کار برای مدتی ادامه خواهد یافت.

 

به گزارش یورونیوز، وزارت کار آمریکا روز پنج‌شنبه اعلام کرده بود که که تا 18 آوریل، بیش از 26 میلیون نفر به صف متقاضایان بیمه بیکاری افزوده شده‌ است. بدین ترتیب، نرخ بیکاری در ایالات متحده از 3.5 درصد در فوریه گذشته به 16 درصد در آوریل رسید.

این در حالی است که در جریان بحران مالی سال 9-2008 نرخ بیکاری آمریکا از 10 درصد فراتر نرفته بود.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link