بازی عربستان و امارات با کارت داعش در یمن/ موثرترین گزینه ملت یمن در برابر جنگ‌افروزان- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، عبدالکریم الحوثی در گفتگو با روزنامه «26 سپتامبر» گفت وزارت کشور و دستگاههای امنیتی توانستند به لطف خداوند پیشرفتها و موفقیتهای چشمگیری در تثبیت امنیت و آرامش کسب کنند و تعداد زیادی عملیات جنایتکارانه را خنثی کرده و هسته‌های وابسته به جنگ افروزان را متلاشی کنند.

وی از طرح فراگیری خبر داد که مسئولان وزارت کشور برای بهبود و توسعه عملکرد موسسات تابعه اجرا می کنند و دوره آتی شاهد توسعه فعالیت امنیتی خواهد بود.

الحوثی افزود وزارت کشور ماموریت اجرای مفاد چشم انداز ملی ویژه دولت سازی را برعهده دارد و کمیته ویژه ای در این زمینه ماموریت مشخص کردن کلیات طرح برای اجرای و پیگیری تشکیل شده است.

وزیر کشور دولت نجات ملی یمن در صنعاء تاکید کرد وزارت کشور یمن گام بزرگی در اجرای طرح ادغام کمیته های مردمی در دستگاههای امنیتی بر اساس دستورات رهبری انقلاب(عبدالملک الحوثی) و رئیس شورای سیاسی عالی(مهدی المشاط) برداشته و ما درصدد به سرانجام رساندن و تکمیل این طرح هستیم.

الحوثی اظهار داشت وضعیت امنیتی در مناطق اشغالی از هم گسسته شده است به ویژه با توجه به اینکه جرم و جنایت در اشکال مختلف آن در این مناطق گسترش یافته است و این مسئله البته تاثیر منفی بر وضعیت امنیتی کل کشور خواهد گذاشت.

وزیر کشور یمن افزود سرازیر شدن آوارگان آفریقایی طرح هدفمند و برنامه ریزی شده کشورهای جنگ افروز(عربستان و یمن) است تا از این اهرم فشار برای برهم زدن آرامش عمومی استفاده کنند. وی افزود وزارت کشور با مهاجران غیر قانونی بر اساس قوانین جاری و توافقات بین المللی عمل می کند و هزاران نفر از این افراد تا کنون اخراج شده اند و افراد دیگری که عربستان برای وارد کردن آنها به کشورمان پس از استفاده از آنها در صفوف نظامیانش تلاش کرده بود، بازداشت شدند.

سرلشگر الحوثی همچنین از نقش دستگاههای امنیتی و دستگاه پلیس در تقویت امنیت و آرامش عمومی تقدیر کرد و از برنامه ای برای بازسازی آنچه متجاوزان در بخش امنیتی تخریب کرده بودند، در سایه امکانات موجود و در راستای منافع عمومی خبر داد.

از سوی دیگر محمد عبدالسلام رئیس هیئت ملی یمن و سخنگوی انصارالله با بیان اینکه کشورهای متجاوز و جنگ افروز و سازمان ملل تعامل مثبتی با هیچ طرح صلح ندارند، تاکید کرد آنها خواهان صلح عادلانه نیستند بلکه به دنبال تسلیم ما هستند.

وی افزود ابتکارعمل هایی که ما ارائه کردیم، تمایل ما برای تشویق طرفها از جمله کشورهای متجاوز را برای رسیدن به صلح جدی ثابت می کند.

عبدالسلام اظهار داشت هیئت ملی یمن به تماس با همه طرفها حتی کشورهای متجاوز و از جمله آمریکا و انگلیس ادامه می دهد، البته ما نه در چارچوب دنباله روی و اطاعت و پذیرش دیکته ها بلکه به عنوان طرفی که نماینده ملت یمن هستیم، با آنها می نشینیم.

سخنگوی جنبش انصارالله تاکید کرد ملت یمن همچنان در برابر متجاوزان سعودی آمریکایی و مزدورانشان ایستادگی و مقاومت می کنند و گذشت شش سال از جنگ برای ملت یمن ثابت کرد که تنها گزینه و مفیدترین گزینه، مقابله با متجاوزان است.

عبدالسلام تصریح کرد ارتش و کمیته های مردمی دستاورد تاریخی برای ملت بزرگ یمن محقق کردند که زیباترین حماسه ها و جانفشانی ها و فداکاری ها را رقم زدند. ملت یمن، جنگ و محاصره را فرصتی برای پایه ریزی توانمندی های نظامی قدرتمندی قرارداد که از امنیت وطن و ثبات آن حمایت می کند.

وی تصریح کرد نظام سعودی هیچ حقی ندارد در مسائل سیاسی یمن و تغییر دولتها و رهبران سیاسی دخالت کند. عبدالسلام خاطرنشان کرد توافق ریاض بیانگر شکست آشکار نظام سعودی در اداره نزاع میان همپیمانانش بود.

عبدالسلام با تمجید از نقش و مواضع دولت عمان گفت سلطان نشین عمان الگویی از یک کشور همسایه است که هیچ طرح زیان بخشی علیه ملت یمن ندارد.

وی در پایان گفت درآمدهای بنادر، نفت و گاز در مناطق تحت سیطره اشغالگران به جیب های فاسدان می رود یا کشورهای متجاوز آن را غارت می کنند.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link