بازگشت بیش از 1500 میلیارد تومان از اموال بدهکار بزرگ بانکی به بیت‌المال + فیلم- اخبار اجتماعی – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ مبارزه همزمان با فساد اقتصادی و بازگشت اموال بیت‌المال یکی از اقدامات قوه‌قضائیه بوده است.

به گفته غلامحسین اسماعیلی؛ سخنگوی قوه‌قضائیه، در یک پرونده یکی از بدهکاران بزرگ بانکی بیش از سه هزار میلیارد تومان به ده بانک کشور بدهی داشت و از تسویه بدهی خود امتناع می‌کرد که با پیگیری قضائی به عمل آمده، بیش از 50 درصد این بدهی‌های معوق تسویه شده است.

بازگشت 530 میلیارد تومان به بانک اقتصاد نوین، 320 میلیارد تومان به بانک پارسیان، 204 میلیارد تومان به بانک توسعه صادرات، 200 میلیارد تومان به بانک ایران زمین، 145 میلیارد تومان به بانک سینا، 110 میلیارد تومان به بانک سرمایه، 59 میلیارد تومان به بانک گردشگری و 23 میلیارد تومان به بانک شهری از جمله استرداد وجوه از این متهم است.

بخشی از وجوه مذکور در قالب وجود نقدی و بخشی در واگذاری املاک و سهام شرکتهای مختلف بوده است.

دو فقره دیگر از بدهی‌های این فرد شامل 900 میلیارد تومان بدهی به بانک اقتصاد نوین و 525 میلیارد تومان بدهی به بانک دی باقیمانده که بابت این بدهی‌ها با پیگیری‌های قضائی اموالی از این فرد شناسایی و توقیف شده است.

380 میلیارد تومان سهام شرکتهای مختلف به نام این بدهکار بانکی، ملکی به مساحت 41 هزار متر مربع در منطقه 22 و ملکی با ارزش در منطقه آجودانیه از دیگر اموال توقیف شده از این فرد بوده و فرآیند واگذاری آنها در حال انجام است که با واگذاری موارد مذکور، کل بدهی شخص مذکور به سیستم بانکی تسویه خواهد شد.

 

 

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link