بازسازی خانه‌های سیل‌زدگان گلستانی تمام شد- اخبار استانها – اخبار تسنیم

[ad_1]

سیدمحمد حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در گرگان اظهار داشت: به مردم قول داده بودیم که خانه‌های آنان را که در سیل فروردین سال گذشته تخریب شده بود، تا پایان خردادماه امسال بازسازی کنیم.

وی افزود: همه 7هزار و 500 واحد مسکونی که تخریب شده بود، دوباره احداث و تحویل مردم شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان گلستان یادآور شد: در جریان سیل فروردین‌ماه سال گذشته 22هزار واحد مسکونی در استان دچار خسارت شد که بیش از 14هزار واحد تعمیراتی و 7هزار و 707 واحد احداثی بود.

وی گفت: در این مدت 225میلیارد و 52میلیون تومان کمک بلاعوض و 588میلیارد تومان نیز تسهیلات قرض‌الحسنه برای بازسازی واحدهای مسکونی به سیل‌زدگان پرداخت شد.

حسینی افزود: علاوه براین حدود 60هزار تن سیمان رایگان نیز هدیه مقام معظم رهبری برای بازسازی و نوسازی واحدهای مسکونی سیل‌زده بین مردم منطقه توزیع شده است.

وی با اشاره به انصراف برخی از مالکان و جایگزینی افراد دیگر برای استفاده از تسهیلات ساخت مسکن سیل‌زدگان اظهار داشت: حدود 200 نفر از کسانی که قبلاً به بانک معرفی شده بودند، از دریافت تسهیلات و ساخت مسکن جدید انصراف دادند و برای افراد جایگزین اوایل امسال پرونده تشکیل شد. این واحدهای جدید در تعهدات بازسازی سیل لحاظ نشده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان گفت: گلستان از بین 22 استان سیل‌زده، پیشروترین استان در امر بازسازی منازل مسکونی است و قرار شده رئیس‌جمهور از طریق ویدئو‌کنفرانس در روزهای آینده، واحدهای مسکونی سیل‌زدگان را با محوریت استان گلستان افتتاح کند.

انتهای پیام/582/ح

[ad_2]

Source link