بازدید نایب رئیس مجلس از دفتر استانی تسنیم در اردبیل / نیکز‌اد: خبرگزاری تسنیم سرمایه اجتماعی مطلوبی دارد- اخبار اردبیل – اخبار استانها تسنیم

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، علی نیکزاد عصر امروز با حضور در دفتر استانی خبرگزاری تسنیم و تبریک روز خبرنگار، تصریح کرد: شاید برخی معتقدند جنگ با استکبار وجود خارجی ندارد اما اتفاقاتی که در سطح بین الملل می‌افتد گویای تداوم آن است.

وی با تاکید به ضرورت هوشیاری رسانه‌ها در این برهه تاریخی اضافه کرد: به عنوان مثال اتفاقی در آمریکا طی ماه‌های اخیر افتاد که می‌خواستند مشابه آن در ایران هم بیفتد. رفتار وحشیانه پلیس آمریکا با مردم خود تأمل برانگیر بود و در مقابل امپراطوری خبری آمریکا اینطور وانمود می‌کرد که کشور در امن و امان است و اعتراضات نیز گسترده نیست.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی متذکر شد: در چنین فضایی رسانه‌ها باید هوشیار باشند و بدانند که رفتارهای رسانه‌ای دشمن به چه ترتیبی است.

نیکزاد با تاکید به نقش رسانه در هوشیاری جامعه متذکر شد: از سویی انعکاس واقعیت‌های جامعه بر عهده این قشر است و لازم است از ظرفیت آن تمامی نهادها بهره مند شوند.

وی به ضرورت حفظ اخلاق و امانت در کار خبر تاکید و اضافه کرد: شاید خبری بهای سنگینی برای خبرنگار داشته باشد اما در نهایت افرادی که با ایمان و اعتقاد و کار حرفه‌ای و اخلاقی فعالیت داشته‌اند متمایز از دیگران خواهند بود.

نایب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی با اشاره به خبرگزاری تسنیم این مجموعه خبری را برخوردار از سرمایه اجتماعی مطلوب دانست و گفت: امید می‌رود روزی فرا برسد که سرمایه اجتماعی تمامی مجموعه‌های خبری به حد قابل قبولی برسد.

به گفته نیکزاد اینکه اخباری از شبکه‌های معاند به دست برسد به هیچ عنوان پسندیده و مقبول نیست و لازم است خبرنگاران با رعایت الزامات قانونی نسبت به انعکاس اخبار اقدام کنند.

انتهای پیام/136/ش

[ad_2]

Source link