انجمن خودروسازان خواستار اعلام قیمت‌های جدید خودرو از سوی دولت شد- اخبار اقتصادی – اخبار تسنیم

[ad_1]

احمد نعمت بخش در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به قانون بهبود فضای کسب و کار و رفع موانع تولید که براساس آن انجمن ها باید در تصمیم گیری ها حضور داشته باشند، اظهار داشت: با وجود این قوانین دعوتی از انجمن خودروسازان برای حضور در جلسات ستاد تنظیم بازار که به منظور بررسی قیمت خودرو برگزار می شود صورت نگرفته است.

وی با بیان اینکه خودروسازان با قیمت های دستوری هزاران میلیارد تومان ضرر کرده اند، افزود: به اعتقاد ما سازمان حمایت یا شورای رقابت باید در اسرع وقت نسبت به تعیین فرمول منطقی تعیین قیمت خودرو که شامل افزایش هزینه های تولید به همراه محاسبه سود حداقلی برای تولیدکنندگان است، اقدام کنند تا خودروسازان با ضرر بیشتر روبه رو نشوند.

دبیر انجمن خودروسازان با اشاره به اینکه البته به اعتقاد ما در شرایط فعلی که اختلاف قیمت کارخانه تا بازار بسیار زیاد است باید قیمت خودرو در حاشیه بازار تعیین شود، گفت: اگر این موضوع اجرایی شود به طور حتم اختلاف قیمت ها کاهش خواهد یافت. در حال حاضر پول های سرگردان مردم به سمت بازار خودرو می رود و در طرح های فروش مردم به سختی امکان خرید پیدا می کنند.

به گفته نعمت بخش  اگر قیمت خودرو اصلاح شود خودروسازان با ضرر تولید نکرده و ضمن پرداخت بدهی خود به قطعه سازان در روند تولید محصولات با کیفیت قدم های مؤثر تری را خواهند برداشت. 

 انتهای پیام/

[ad_2]

Source link