انتقاد شدید عضو حماس از عادی‌سازی روابط با اشغالگران/ علمای فلسطین حکام سازشکار عرب را محکوم کردند- اخبار آسیای غربی – اخبار بین الملل تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری العهد، مشیر المصری از رهبران جنبش حماس خاطر نشان کرد اگر جنایت آتش زدن مسجدالاقصی، پنجاه و یک سال پیش به دست صهیونیستها اتفاق افتاد، امروز ملت فلسطین احساس می کنند که برخی طرفهای عربی همان آتش زدن مسجدالاقصی و مسئله فلسطین را از طریق هروله به سمت عادی سازی روابط با دشمن و برقراری روابط و امضای توافقات به زیان حقوق تاریخی و اصول ملی ما انجام می دهند.

المصری با انتقاد مجدد از حاکمان خائن و سازشکار امارات تصریح کرد توافق امارات و رژیم صهیونیستی خدمت رایگان به اشغالگران و کودتای واقعی علیه اراده ملتهای عربی و نیز عقب گرد تاریخی از موضع اماراتی و عربی در قبال یاری مسئله فلسطین است.

عضو مطرح حماس تصریح کرد مسجدالاقصی امروز در معرض خطر بزرگی به سبب تلاشهای دشمن صهیونیستی برای خارج کردن کامل قدس از دایره درگیری از طریق «معامله قرن»(توطئه آمریکایی، صهیونیستی ارتجاع عرب) قرار گرفته است.

المصری اظهار داشت دشمن صهیونیستی وحشیانه ترین جنایات را علیه قدس و مسجدالاقصی از طریق حفاری ها و یهودی سازی و نیز تلاش برای جلوگیری از ورود نمازگزاران به این مکان مقدس مرتکب می شود و این آتش زدن از سوی دشمن علیه مسجدالاقصی همچنان ادامه دارد.

عضو مطرح حماس از ملتهای عربی و اسلامی خواست همچون سدی مستحکم در برابر قلدرمآبی و سرسختی رژیم صهیونیستی ایستادگی کرده و نیز به برخی طرفهای عربی(سازشکاران) اجازه ندهند در آتش زدن مستمر مسجدالاقصی و مسئله فلسطین از طریق هروله(حرکت پرشتاب) به سمت عادی سازی روابط و توافقات با دشمن به زیان قدس، مسجدالاقصی و فلسطین مشارکت کنند.

انتقاد شدید علمای فلسطین از سازشکاران عرب

از سوی دیگر علمای فلسطین در مراسمی که به مناسبت سالروز جنایت صهیونیستها در آتش زدن مسجدالاقصی در غزه برگزار شد، اقدام خائنانه برخی رژیمهای عربی و به طور خاص امارات در عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را محکوم کردند.

بر اساس گزارش پایگاه خبری شهاب، در این مراسم علمای فلسطین، مسئولان وزارت اوقاف و امور دینی، اتحاد جهانی علمای مسلمان شاخه فلسطین، موسسه بین المللی قدس، همایش منادیان فلسطین، دایره قدس و برخی شخصیتهای فلسطینی شرکت داشتند.

علمای فلسطین در بیانیه ای تاکید کردند سکوت امت در برابر اشغال مسجدالاقصی و تنها گذاشتن آن و عدم تلاش برای رها کردن آن از چنگال اشغال، رژیم اشغالگر را به هتک حرمت بیشتر این مکان مقدس و افزایش دست درازی به آن گستاخ کرده است.

در این بیانیه تصریح شده است که شراره مسجدالاقصی هرگز خاموش نخواهد شد تا اشغالگران بساط خود را جمع کرده و از مسجدالاقصی و تمام فلسطین کوچ کنند و بروند، هیچ راهی جز خلاصی و نجات مسجدالاقصی وجود ندارد.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link