انتخابات سوریه| احتمال تمدید زمان رأی‌گیری / آغاز شمارش آرا بلافاصله پس از پایان انتخابات- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه خبری المنار، قاضی مخلص قیسیه عضو کمیته قضایی عالی انتخابات سوریه با بیان اینکه انتخابات از ساعت 7 صبح امروز آغاز شده است و تا ساعت 7 شب ادامه دارد، اظهار داشت، در صورت لزوم احتمال تمدید زمان رأی‌گیری به‌مدت پنج ساعت وجود دارد.

به‌گفته قیسیه، پس از پایان زمان تعیین‌شده برای انتخابات، بلافاصله شمارش آرا آغاز می‌شود اما در صورت لزوم احتمال تمدید زمان رأی‌گیری حداکثر به‌مدت پنج ساعت وجود دارد.

وی گفت: کمیته قضایی عالی انتخابات پس از پایان زمان رأی‌گیری، بر اساس تماس با مراکز انتخاباتی و کمیته‌های فرعی در تمام استان‌ها در خصوص تمدید زمان رأی‌گیری تصمیم‌گیری می‌کند.

وی ادامه داد: این کمیته مسئول و ناظر مستقیم انتخابات است و نظارت بر روند برگزاری انتخابات تا زمان اعلام نتایج وظیفه اصلی آن به‌شمار می‌آید و کمیته‌های فرعی متشکل از سه قاضی در این زمینه همکاری دارند و تا زمان پایان رأی‌گیری بازدیدهای مداوم خواهند داشت.

قیسیه در مورد مناطق پرتنش که اکنون در  مناطق تحت کنترل دولت سکونت دارند، گفت: مراکز جدیدی برای این افراد در برخی استان‌ها افتتاح شده است که به اهالی استان‌های رقه و ادلب امکان می‌دهد در مناطق اقامت کنونی رأی بدهند.

انتهای پیام/+

[ad_2]

Source link