امیدواری روسیه به انعقاد چند صد میلیون دلار قرارداد نظامی- اخبار اروپا – اخبار بین الملل تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «نووستی»، “دمیتری شوگایف” رئیس سرویس فدرال همکاری‌های نظامی-فنی روسیه، در حاشیه نمایشگاه بین المللی تسلیحات نظامی “ارتش-2020” در گفت‌وگو با این خبرگزاری اعلام کرد که روسیه قراردادهایی را با شرکای خارجی خود برای تأمین تسلیحات نظامی به ارزش کلی چند صد میلیون دلاری در چارچوب این نمایشگاه امضاء می‌کند که برخی از قراردادها از هم اکنون منعقد شده است.

به گفته شوگایف، از جمله این قراردادهای فروش تسلیحات نظامی، بخصوص با جمهوری‌های ارمنستان، بلاروس و قزاقستان است.

وی همچنین یادآور شد که طرف روسی در حال مذاکره با مشتریان خارجی برای خرید جدیدترین  نوع هواپیماهای بدون سرنشین شناسایی-تهاجمی با قدرت پرواز طولانی مدت، به نام “اوریون” است.

شوگایف افزود: «علاقه زیادی به هواپیمای بدون سرنشین “اوریون” وجود دارد. این هواپیمای بدون سرنشین این توانایی را دارد که با عملکردهای تهاجمی و شناسایی برای مدت طولانی در آسمان باقی بماند و یک محصول رقابتی و خوش‌ آتیه است. و کارهای بازاریابی جدی روی آن از سوی شرکت “راس آبارون اکسپورت” صورت گرفته است.»

به گفته وی، علاوه بر فروش این پهپاد، روسیه آمادگی دارد تمامی زیرساختارهای لازم برای بکارگیری آن را تحویل داده و پرسنل متخصص برای کار با این هواپیما را نیز آموزش دهد.

 انتهای پیام/

[ad_2]

Source link