امام خامنه ای : نباید به انسان های ظالم اعتماد کرد- اخبار سیاسی – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، حضرت آیت الله خامنه ای رهبرمعظم انقلاب در جلسه انس با قرآن کریم  فرمودند کسانیکه در دنیا به دنبال حسنه و کارهای نیکو هستند کسانی هستند که خدای متعال آنها را به مقاصد حقیقی زندگی می رساند.

ایشان با اشاره به داستان قارون که در قرآن افزودند: پول می تواند وسیله سعود آنان باشد و انسان می توان با ثروت دنیا را آباد کند البته راه این کار این است که انسان این مال و ثروت را در راه خدا مصرف کند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی تصریح کردند: بعضی از آیات قرآن مربوط به تنظیم مناسبات اجتماعی است. اینکه انسان با کسی مخالف است  نباید موجب شود زمانی که حق با او است انسان حق را مخفی و ضایع کند. اگر آیاتی این چنینی در جامعه رعایت شود بسیاری از مشکلات حل و جامعه وضع بهتری پیدا می کند. در جای دیگر قرآن می فرماید به دنبال چیزی که به آن علم ندارید نروید اما امروز ژورنالیسم جهانی دز نقطه مقابله این موضوع قرار دارد.

ایشان با بیان اینکه نباید به انسان ظالم اعتماد کرد گفتند: برخی دولت‌های اسلامی به ظالم ترین انسان های عالم اعتماد می کنند و نتیجه آن همین چیزی است که می بینید. آنچه که قرآن برای ما دارد دستورات عملی کاربردی در زندگی است.

حضرت آیت الله خامنه ای فرمودند: در طول تاریخ کسانیکه که از قدرتها ترسیدند دچار آزمون های تلخ شدند امروز برخی دولت‌های اسلامی از قدرتهای دنیا می ترسند و نتیجه آن می شود که تو سر آنها می خورد.

وقتی در سال 58 جوانان ما جاسوس خانه آمریکایی را گرفته بودند کسانی به شورای انقلاب فشار می آوردند که اینها را زودتر آزاد کنید؛ بنده و آقای هاشمی نزد امام رفتیم ایشان کفتند آیا شما از آمریکا می ترسید بنده گفتم خیر اما هم فرمودند خوب اینها را آزاد نکنید.

در حال تکمیل ..

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link