الیوت آبرامز: دنبال تشدید تحریم‌های نفتی علیه ونزوئلا هستیم- اخبار آمریکا – اخبار بین الملل تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «الیوت آبرامز» نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ونزوئلا روز دوشنبه در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری رویترز از تصمیم دولت متبوعش برای تشدید تحریم‌های نفتی علیه ونزوئلا در آینده نزدیک خبر داد.

الیوت آبرامز که پس از استعفای «برایان هوک» نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران، با حفظ سمت به‌عنوان جانشین وی نیز معرفی شده و به‌زودی رسماً مسئولیت امور مرتبط با ایران در دولت آمریکا را برعهده خواهد گرفت، در خصوص تحریم‌های آمریکا علیه ونزوئلا گفت: «ما معتقدیم که تحریم‌هایمان علیه ونزوئلا به‌شدت در کاهش درآمد دولت مادورو مؤثر بوده و فکر می‌کنیم که می‌توانیم این تحریم‌ها را از این هم مؤثرتر کنیم. بنابراین ما در آینده نزدیک کارهایی برای تشدید این تحریم‌ها انجام خواهیم داد.»

این دیپلمات آمریکایی از ارائه توضیحات بیشتر درباره اینکه شدت تحریم‌های کشورش علیه ونزوئلا تا چه حد افزایش خواهد یافت، خودداری کرد اما گفت: «ما از سال گذشته معافیت‌هایی را برای برخی از شرکت‌هایی در ازای دریافت نفت خام از ونزوئلا به این کشور سوخت تحویل می‌دهند، قائل شده‌ایم. اکنون احساس می‌کنیم که می‌توان این معافیت‌ها را لغو کرد.»

آمریکا و متحدانش در اروپا و منطقه آمریکای لاتین تلاش می‌کنند با سرنگونی نیکلاس مادور رئیس‌جمهور قانونی ونزوئلا، «خوان گوایدو» مهره دست‌نشانده خود را جایگزین وی کنند.

با این حال «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور قانونی ونزوئلا تأکید کرده است که تسلیم فشارهای واشنگتن و متحدانش نخواهد شد و جایگاه قانونی خود را به مهره مد نظر غربی‌ها واگذار نخواهد کرد.

انتهای پیام/.

[ad_2]

Source link