الجعفری: ترکیه از آب به‌عنوان سلاح جنگی علیه غیرنظامیان در “الحسکه” استفاده می‌کند- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از سانا، “بشار الجعفری” نماینده دائم سوریه در سازمان ملل، امروز در نشست شورای امنیت اظهار داشت: رژیم اردوغان از تفاهمات خود شانه خالی می‌کند و نیروهای ترکیه با همراهی گروه‌های مسلح شورشی از (توافق) مناطق کاهش تنش برای ارتکاب جنایات بهره‌برداری می‌کنند.

وی افزود، اردوغان مراکز نظارت ترکیه را به اتاق‌های عملیات و نقاط پشتیبانی و حمایت از گروه‌های تروریستی تبدیل کرده است.

این دیپلمات ارشد سوریه اضافه کرد، ارتش سوریه و هم‌پیمانانش عملیات نظامی در ادلب را با هدف اخراج کردن گروه‌های تروریستی از آن و دور کردن خطرات از غیرنظامیان صورت می‌دهند.

بشار الجعفری افزود: “ما اقدامات برخی کشورها را که از آنها به‌عنوان سلاح در جنگ علیه سوریه استفاده می‌کنند، محکوم می‌کنیم.”

الجعفری گفت: “اقدامات یکجانبه‌ای برخی کشورها مانع از دستیابی سوری‌ها و طرف‌های پزشکی به نیازمندی‌های‌شان برای در امان ماندن از ویروس کرونا می‌شوند. تداوم چنین رویکرد ظالمانه نقض قوانین بین‌المللی و منشور سازمان ملل متحد و حقوق بشر تلقی می‌شود.”

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل، اقدام ترکیه به استفاده از آوارگان سوریه را اهرم باج‌خواهی آن از اروپا خواند و گفت: “درهای سوریه برای استقبال از آوارگان سوری جهت بازگشت به وطن‌شان باز است.”

وی همچنین اظهار داشت، رژیم اردوغان و گروه‌های تروریستی وابسته به آن، از آب به‌عنوان سلاح جنگ علیه غیرنظامیان در شهر الحسکه استفاده می‌کنند.

الجعفری همچنین گفت: “ما اقدام نیروهای آمریکایی و گروه‌های تروریستی تابع آمریکا را که مانع بازگشت آوارگان از اردوگاه الرکبان به مناطق دلخواه‌شان می‌شود محکوم می‌کنیم.”

انتهای پیام/+

[ad_2]

Source link