افشاگری نیویورک‌تایمز درباره ثبت‌نشدن آمار مرگ‌ومیر برخی از مبتلایان به کرونا در نیویورک- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، نشریه آمریکایی نیویورک تایمز روز جمعه در گزارشی فاش کرد که مرگ‌ومیر آن دسته از افراد مبتلا به کرونا که در خانه‌های خود در نیویورک می‌میرند، در آمارهای رسمی به ثبت نمی‌رسد.

نیویورک‌تایمز شمار این افراد را صدها نفر برآورد کرده است و درباره این برآورد توضیح می‌دهد: «آمارهای اداره آتش‌نشانی نیویورک نشان می‌دهد که در 5 روز نخست ماه آوریل 1125 فرد بیمار در خانه‌هایشان و یا در خیابان جان باخته‌اند. این رقم در دوره مشابه سال قبل تنها 131 نفر بوده است.»

این رسانه آمریکایی می‌افزاید: «متخصصان پیراپزشکی از افراد متوفی آزمایش کرونا نمی‌گیرند و به همین دلیل تقریباً غیرممکن است که دقیقاً بگوییم چه‌تعداد از آنها به ویروس کرونا مبتلا بوده‌اند. شاید برخی از آنها قبل از مرگشان آزمایش داده باشند، در بیمارستان پذیرش نشده باشند و یا از بیمارستان ترخیص شده باشند.»

بر اساس آمارهایی که روز گذشته «اندرو کوئومو» فرماندار ایالات نیویورک در نشست خبری روزانه خود اعلام کرد، تاکنون بیش از 160 هزار نفر در ایالت نیویورک به کرونا مبتلا شده‌اند که از این تعداد، 7067 نفر جان خود را از دست داده‌اند.

آمار مبتلایان به کرونا در ایالت نیویورک از تمامی کشورهای جهان (به‌جز خود آمریکا) بیشتر است و این ایالت طی هفته‌های اخیر به‌شدت با مشکل کمبود تجهیزات پزشکی و اقلام ضروری برای محافظت از کادر درمانی و شهروندان عادی در برابر ویروس کرونا مواجه بوده است.

انتهای پیام/.+

[ad_2]

Source link