اعلام نتایج سومین دوره انتخابات پارلمانی سوریه- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از سانا، «سامر زمریق» رئیس کمیته عالی قضایی سوریه سه شنبه شب در یک نشست خبری اعلام کرد که کار شمار آراء در استان‌های مختلف به پایان رسیده و نتایج آن در اختیار این کمیته قرار گرفته است.

وی گفت که تعداد واجدین شرایط برای رای دادن در سومین دوره انتخابات پارلمانی سوریا که در روز یکشنبه گذشته برگزار شد، 6 میلیون و 224 هزار و 678 نفر بود.

رئیس کمیته عالی قضایی سوریه میزان مشارکت در انتخابات پارلمانی این کشور را 33.17 درصد اعلام کرد و گفت:  یکی از دلایل کاهش مشارکت مردم در این انتخابات، ویروس کرونا بوده است.

سامر زمریق اظهارت داشت که در تعدادی از مراکز اخذ رأی در دیرالزور و حلب و حومه آن به دلیل «وجود تعداد بیشتر برگه‌های انتخاباتی»، مجددا انتخابات صورت گرفت.

انتخابات روز یکشنبه سوریه، سومین انتخابات پارلمانی بود که سوری‌ها از آغاز بحران این کشور در سال 2011 آن را تجربه کرده‌اند و در آن 1656 نامزد از جمله 200 زن برای به دست آوردن کرسی پارلمان با یکدیگر به رقابت پرداختند.

وزارت خارجه آمریکا روز دوشنبه در اولین واکنش رسمی این کشور به برگزاری انتخابات سوریه اعلام کرد که واشنگتن آن را به رسمیت نمی‎شناسد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا مدعی شد که هدف دمشق از برگزاری انتخابات پارلمانی سوریه مشروعیت بخشی به دولت و جلوگیری از اجرای فرآیند سیاسی است که قطعنامه 2254 شورای امنیت بدان تاکید دارد.

 مسئولان آمریکایی خشم و نارضایتی خود از برگزاری سومین انتخابات پارلمانی سوریه را در حالی ابراز  می کنند که سوری‌ها پیروزی دیگری را در عرصه سیاسی رقم زده و حامیان تروریسم در این کشور و در راس آن آمریکا را بیش از پیش ناامید کرده‌اند.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link