اعلام حالت فوق العاده در ایالت ویسکانسین آمریکا- اخبار آمریکا – اخبار بین الملل تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از ریانووستی، «تونی اورز» فرمانده ایالت ویسکانسین آمریکا روز سه شنبه فرمان اعلام حالت فوق العاده را به دلیل ادامه اعتراضات و درگیری در مناطق مختلف ایالت مزبور امضا کرد.

به موجب امضای این فرمان، نیروهای امنیتی آمریکا برای مقابله با ناآرامی‌ها و تضمین حمایت از زیر ساخت‌ها و پایگاه‌های فرهنگی در خیابان‌های ویسکانسین مستقر شدند.

تونی افرز در نشست خبری عصر سه شنبه به وقت واشنگتن، خواستار پرهیز معترضان از خشونت و درگیری شد و گفت: اجازه ندهید که برخی افراد با سوء استفاده از فضای اعتراضات، باعث شوند تا فرصت بوجود آمده برای مطرح کردن درخواست مطالبات مربوط به عدالت از راه مسالمت آمیز، از بین برود.

پلیس ایالت ویسکانسین به تازگی، یک فرد آفریقایی‌تبار به نام «ژاکوب بلیک» را از پشت سر هدف تیراندازی قرار داد. در این حادثه که بعد از ظهر روز یکشنبه در شهر «کنوشا» واقع در ایالت ویسکانسین رخ داد، ژاکوب بلیک شدیدا زخمی و راهی بیمارستان شد.

به رغم اعلام منع آمد و شد در شهر کنوشا، اعتراضات ساکنان این شهر علیه تیراندازی پلیس به این شهروند آفریقایی‌تبار همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام

 

 

[ad_2]

Source link