اعلام آماده باش کامل گروه‌های مقاومت فلسطین برای پاسخ به طرح اشغال کرانه باختری- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم منابعی در مقاومت فلسطین تاکید کردند که فرماندهان ارشد مقاومت به شاخه‌های نظامی خود ابلاغ کرده‌اند خود را کاملا برای مقابله با این طرح و تغییر معادلات با دشمن صهیونیستی در صورت آغاز اجرای آن آماده کنند.

این در حالی است که «ابوعبیده» سخنگوی گردان‌های قسام شاخه نظامی حماس نیز اخیرا در سخنانی در سالروز اسارت «گلعاد شالیت» عنوان کرد که هرگونه اقدامی در راستای الحاق اراضی کرانه باختری به منزله اعلان جنگ علیه ملت فلسطین است و مقاومت دشمن را از این کار پشیمان خواهد کرد.

این منابع بیان کردند که تمامی شاخه‌های نظامی مقاومت در بالاترین سطح آمادگی برای مقابله با این طرح قرار دارند و تمامی این اقدامات در چارچوب توافق و اجماعی ملی انجام گرفته است.

منابع آگاه در مقاومت فلسطین تاکید کردند که گروه‌های فلسطینی در چارچوب اتاق عملیات مشترک مقاومت به طرح الحاق کرانه باختری پاسخ خواهند داد.

در طرف مقابل نیز، اخیرا برخی منابع از آماده باش ارتش رژیم صهیونیستی در نوار مرزی غزه و کرانه باختری از ترس تنش و رویارویی با مقاومت فلسطین خبر دادند.

منابع صهیونیستی پیش‌بینی کرده‌اند که در صورت اجرای این طرح، اوضاع در اراضی فلسطینی متشنج شود و از همه مهمتر جبهه غزه داغ شود و حملات موشکی علیه اراضی اشغالی انجام گیرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین در همین ارتباط  وزیر کشاورزی رژیم صهیونیستی بعید دانست که این رژیم روز چهارشنبه آینده اجرای طرح الحاق کرانه باختری را اعلام کند.

“الون شوستر” در گفتگو با رادیو عبری زبان کان اعلام کرد که طرح الحاق کرانه باختری هنوز حتی در دولت یا کابینه امنیتی هم مطرح نشده است.

شوستر که وابسته به ائتلاف آبی سفید است، تاکید کرد که از طرح الحاق کرانه باختری حمایت نمی‌کند اما موافق توسعه مجتمع‌های مسکونی در منطقه غور اردن است.

وی با اعلام اینکه «اکنون به هیچ وجه زمانی مناسب برای اجرای تجربه‌های سیاسی نیست» تاکید کرد که طرح الحاق کرانه باختری تبعات خطرناکی در زمینه‌های سیاسی، امنیتی و اقتصادی به دنبال خواهد داشت.

تشکیل زنجیره انسانی علیه طرح اشغال کرانه باختری در اردن

صدها نفر از مردم اردن روز شنبه با تشکیل زنجیره‌ای انسانی طرح رژیم صهیونیستی در اشغال کرانه باختری و منطقه اغوار را محکوم کردند.

این فعالیت مردمی به دعوت جنبش اسلامی اردن تحت شعار “بخاطر اردن و فلسطین خشمگین شو” برگزار شد.

شرکت کنندگان در این زنجیره انسانی بر ضرورت گسترش فعالیت‌های مردمی در تمامی استان‌های اردن علیه طرح اشغال کرانه باختری به منظور اظهار مخالفت قاطع ملت اردن با طرح‌های آمریکایی- اسرائیلی علیه اردن و فلسطین تاکید کردند.

مهندس عبدالحمید ذنیبات دبیرکل اخوان المسلمین اردن در سخنانی در این مراسم تاکید کرد که این طرح صهیونیستی، توطئه‌ای علیه اردن و فلسطین است.

ذنیبات در گفتگو با خبرگزاری قدس پرس تاکید کرد که اردن باید شیوه تعامل با دشمن صهیونیستی را تغییر دهد و این رژیم را به عنوان یک دشمن اشغالگر بشناسد که در پی تغییر بافت جغرافیایی و جمعیتی اردن است.

وی همچنین خواستار تشکیل یک جبهه داخلی قدرتمند و تغییر سیاست‌های رسانه‌های و دیپلماتیک در قبال رژیم صهیونیستی شد.

ذنیبات بر ضرورت تجدیدنظر در تمامی توافقنامه‌ها با رژیم اشغالگر صهیونیستی و مقابله با توطئه‌های این رژیم علیه اردن و فلسطین شد.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link