اعتراف رسانه صهیونیستی : ارتش اسرائیل قادر به مقابله با نوار غزه نیست- اخبار آسیای غربی – اخبار بین الملل تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، روزنامه یدیعوت احارانوت در پایگاه اطلاع رسانی خود نوشت در سایه 24 مورد آتش سوزی ظرف مدت کمتر از 24 ساعت در نقاط مختلف اطراف نوار غزه که بر اثر بالن های آتش زا به وقوع پیوستند دیگر نمی توان گفت ارتش (رژیم صهیونیستی) کارایی چندانی در متوقف کردن اقدامات نوار غزه داشته باشد این در حالی است که فلسطینیان هم خود را برای یک نبرد طولانی مدت علیه ما آماده کرده اند.

نویسنده این گزارش با استناد به تهدیدهای پیشین بنیامین نتانیاهو نخست وزیر و بنی گانتس وزیر جنگ رژیم صهیونیستی افزود : وقتی با وجود این تهدیدها تنها طی دیروز جمعه 24 مورد آتش سوزی در نقاط مختلفی از شهرک های اطراف نوار غزه به ثبت می رسد و واکنشی از سوی ارتش علیه اهداف حماس صورت نمی گیرد ، معنایی جز ناتوانی نمی توان از آن دریافت کرد.

در ادامه گزارش با اشاره به اقدام یک روز پیشتر ارتش صهیونیستی در هدف قرار دادن مناطقی در نوار غزه آمده است : به ما گفتند که مواضع نظامی زیر زمینی جنبش حماس مورد هدف قرار گرفته است، اما کمتر از یک ساعت بعد از آن بار دیگر آژیرهای خطر در شهرک های اطراف غزه به صدا در آمد.

این رسانه عبری زبان معتقد است ارتش در حالی دست تهاجم خود به نوار غزه را متوقف کرد که اتاق عملیات گروه های فلسطینی در غزه خبر داد  گروه های فلسطینی خود را برای یک مبارزه طولانی مدت علیه ما آماده کرده و برای این کار تدارک دیده اند.

در همین راستا مرکز پژوهش های امنیتی دانشگاه تل آویو در تحقیقی به مراکز تصمیم گیری این رژیم پیشنهاد کرد با درس گرفتن از تجارب گذشته پیش از آن که شکست دیگری را متحمل شوند راه گفتگو و توافق را با حماس در پیش بگیرند.

“یوا شوسترمن ” و “اودی دیکل” نویسندگان این تحقیق طولانی تاکید دارند در سایه شیوع گسترده و روز افزون کرونا و مشکلات اقتصادی که برای جامعه صهیونیستی به همراه آورده است نظر سنجی ها نشان می دهد جامعه حداقل توجه را به مسائل امنیتی به ویژه آنچه به نوار غزه مربوط است، دارد و اگر به تنش آفرینی های چند هفته اخیر با حماس توجه نشود احتمال تبدیل شدن آن به یک درگیری تمام عیار وجود دارد  ، پس برای جلوگیری از تکرار تجارب گذشته بهتر است فورا به تفاهمات سابق بازگشته و تل آویو کاهش فشار بر نوار غزه را بپذیرد.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link