اعتراف به شکست جبهه داخلی رژیم اسرائیل/ هاآرتص:«وقتی در مقابل کرونا زانو زدیم در جنگ آتی چه خواهیم کرد؟»- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین الملل خبرگزای تسنیم ، روزنامه عبری زبان هاآرتص در گزارشی به نقل از مسئولین این رژیم خبر داد : ساختار مقابله با شرایط غیر مترقبه فقط روی کاغذ بوده و فرماندهی جبهه داخلی هیچ ابزاری برای مدیت بحران ها دراختیار ندارد در حالی که ساختار نظامی نیز هم دانش و هم آمادگی کافی برای مقابله با مشکلات جبهه داخلی را پیدا نکرده است.

این روزنامه در ادامه مقاله خود در مورد مشکلات جبهه داخلی رژیم صهیونیستی در سایه شیوع کرونا می نویسد بیش از آنکه پرسشی به نام زمان پایان شیوع کرونا ما را به خود مشغول کند منتظر پاسخ پرسش دشوار تری هستیم که چه زمانی این پرونده به وزارت جنگ منتقل خواهد شد.

این پرسش در شرایطی مطرح می شود که جنگ قدرت بین وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی و ارتش این رژیم برای قبضه کردن مدیریت مبارزه با کرونا همچنان ادامه دارد.

هاآرتص با استناد به گفتگویی هایی که با شماری از طرف های ذیربط در مورد مبارزه با کرونا انجام داده به این نتیجه می رسید ساختاری برای مقابله با مشکلات جبهه داخلی رژیم صهیونیستی در سال 2007 و در چارچوب تجربه اندوزی از شکست جنگ 33 روزه شکل گرفته است.

این ساختار قرار بود به نحوی برنامه ریزی کند که گویی رژیم صهیونیستی همواره در شرایط بحران است و تمام وزارتخانه و سیستم اقتصادی در هر شرایطی به فعالیت خود ادامه دهند.

اما با این وجود طی چند وقت گذشته که از بحران (کرونا) می گذرد شاهد آن هستیم که بین آن چه که قرار بود شکل بگیرد و سال ها برای آن وقت و هزینه صرف شد و آن چه در واقعیت شاهد آن هستیم فاصله بسیار زیادی وجود دارد.

در حالی که یکی از مسئولین نظام سلامت تاکید دارد دخالت ارتش می تواند هزینه های پزشکی زیادی را بگیرد ، یک مسئول سابق امنیتی می گوید : راه حل بحران کرونا در دست ارتش اسرائیل نیست.

این مسئول برجسته سابق ارتش اعتراف می کند چیزی به نام برنامه مقابله با بحران در ارتش وجود ندارد ، تلاش هایی برای انجام آن صورت گرفته اما با شکست مواجه شد.

در مقابل یکی از مسئولینی که در امر ارتباط بین وزارت بهداشت و ارتش صهیونیستی فعالیت می کند تاکید کرد ، ارتش و وزارت جنگ (صهیونیستی) تمام تلاش خود را به کار بستند تا مسئولین ذیربط مبارزه با کرونا از اختیارات کافی و بودجه لازم در این زمینه بی بهره بمانند.او این اقدام را یک جنایت توصیف کرد.

به گفته این مسئول که شماری دیگراز مسئولین نیز آن را تایید کردند ، ارتش از همان ابتدای تشکیل ساختار جدید مقابله با مسایل غیر مترقبه کارشکنی کرده و موفق شد آن را از کار بیندازد .

در بخش دیگری از این مقاله آمده است ، از زمانی که لیبرمن ساختمان وزارت جنگ را ترک کرد فشارها بر جبهه داخلی افزایش پیدا کرد تا آن که در سال 2019 به نقطه اوج خود رسید و بودجه های اختصاص یافته برای این مسائل صرف پروژه های دیگر شد.

در اینجا نویسنده مقاله به پرسش حیاتی دیگری در مورد ساختاری که قرار است در جنگ آتی رژیم صهیونیستی زمامدار و مسئول مناطق غیر نظامی این رژیم باشد می رسد که آیا در چنین شرایطی جبهه داخلی اصولا ابزار و دانش کافی برای مدیریت بحران را دارد؟

و در پاسخ می نویسد : گرچه نیروهای نظامی در برخی از مناطق موفق شدند ماموریت های خود را انجام دهند اما به گفته یکی از افسران عالیرتبه ارتش : رفتارهای ارتش اسرائیل نشان می دهند همچنان باید یک نیروی لجستیکی باقی مانده و مسئولیت فراگیر و کامل مدیریت بحران به آن داده نشود.

یکی از کارشناسان با اشاره به سردرگمی ساختار جبهه داخلی در رژیم صهیونیستی اعتراف می کند : امروز مشخص نیست چه کسی مسئول صدور دستور به جبهه داخلی است هنوز مشخص نیست که چه کسی باید برای این جبهه در رابطه با نحوه صرف بودجه و نوع آمادگی ها و ذخیره سازی هایشان برنامه ریزی کند آیا این مسئولیت به عهده رئیس ستاد ارتش است یا طرف دیگری باید این کار را انجام دهد.

به گفته این کارشناسان در حال حاضر هیچ کسی این اختیارات و مسئولیت را برای مدیریت جامعه در شرایط بحرانی و غیر مترقبه ندارد.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link