اعتراض حزب مردم به احتمال جدا شدن شهر کراچی از ایالت سند- اخبار آسیا-اقیانوسیه – اخبار بین الملل تسنیم

[ad_1]

به گزارش دفتر منطقه ای خبرگزاری تسنیم به نقل از جیو تی وی، دولت اسلام آباد ضمن ارائه لایحه ای به پارلمان این کشور خواستار خارج شدن نترل شهر کراچی از نظارت دولت ایالت سند شد.

دولت با مهم خواندن شهر کراچی و ارائه مستنداتی مبنی بر عدم موفقیت دولت های مستقر در ایالت سند برای کنترل بزرگ ترین شهر پاکستان خواستار مدیریت این شهر به صورت مستقیم توسط دولت پاکستان شد.

حزب مردم که حکومت را در ایالت سند به دست دارد ضمن مخالفت با این لایحه اعلام کرد: هرگز اجازه نخواهیم داد کنترل شهر کراچی از دست ایالت سند خارج شود.

مسئولین حزب مردم از طرفداران خود خواستند در شهرهای مختلف ایالت سند تظاهرات کرده و به لایحه دولت اعتراض کنند.

به دنبال این اعلام برخی خیابان های بزرگ شهر کراچی و همچنین شهرهای بزرگ در ایالت سند مانند حیدرآباد صحنه اعتراضات ضد دولتی شد.

معترضین خواستار عدم تصویب لایحه پیشنهادی دولت شده و تاکید کردند شهر کراچی باید همچنان بخشی از ایالت سند باقی بماند.

این احتمال نیز وجود دارد حزب مردم برای دست یافتن به مقصود خود به برخی خواسته های احزاب اپوزیسیون مانند حزب نواز و جمعیت علمای اسلام تن دهد که در این صورت طی ماه های آتی شاهد فعالیت های تازه ای علیه دولت عمران خان خواهیم بود.

پاکستان چهار ایالت رسمی دارد و برخی نواحی مانند اسلام آباد جزو مناطق ویژه به حساب می آیند که کنترل آنها مستقیما زیر نظر دولت قرار دارد و دولت های ایالتی نقشی در آن ندارند.

انتهای پیام/.

[ad_2]

Source link