اسماعیلی:خروجی بسیاری از کارها در دوره تحول قوه قضائیه کمک به دولت بوده است- اخبار حقوقی و قضایی – اخبار اجتماعی تسنیم

[ad_1]

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم، اسماعیلی در آغاز نشست خبری روز سه‌شنبه 4 شهریور، با تسلیت فرارسیدن ایام عزاداری شهادت اباعبدالله الحسین(ع) و تاسوعا و عاشورای حسینی گفت: محرم امسال ما ویژه شد. در شرایط خاص شیوع کرونا و لزوم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، برگزاری مجالس عزاداری به تبلوری از عقلانیت و شعائر جامعه مذهبی ما مبدل شد. مردم متدین در این ایام لباس سیاه پوشیدند، کوچه و خیابان و بازار و میادین را سیاهپوش کردند؛ اما خودشان نزد جوامع بشری سفیدروی شدند، روسیاهی برای مدعیان بی‌هویت و دشمنان فرهنگ و دین و دیانت جامعه باقی ماند. به نوبه خودم از عموم عزاداران، هیئات مذهبی، مداحان، واعظان و خطبا و در رأس همه آنها از مقام معظم رهبری که با تأکید بر برگزاری مراسم عزاداری اباعبدالله و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی باعث رقم خوردن این تبلور در جامعه شدند تشکر می‌کنم.

وی ادامه داد: به همه دولتمردان و خدمت‌گذاران مردم در قوه مجریه این ایام را تبریک عرض م یکنم و یاد و خاطره شهیدان، شهیدان دولت و شهیدان رجایی و باهنر را گرامی می‌دارم. امروز روز کارمند است و این روز را به کارمندان در ادارت و سازمان های مختلف دولتی تبریک عرض م یکنم و از زحمات کارمندان خدمتگزار کمال تشکر را دارم.

سخنگوی قوه قضائیه گفت: دولت در سال آخر و به تعبیر مقام معظمر رهبری در فرصت آخر برای خدمت رسانی به مردم قرار دارد و در این مسیر مسئولیتی خطیر به عهده ارد. شرایط هم به جهت شرایط اقتصادی و هم به جهت شیوع ویروس کووید 19 شرایط سختی است و همگان باید کمک کنند. دولت در فرصت آخر گام‌های مؤثری برای تحقق برنامه های اجرایی کشور بردارد.

اسماعیلی همچنین تأکید کرد: قوه‌قضائیه به نوبه خود اعلام آمادگی کرده برای گره‌گشایی از کار مردم حتی در بخش هایی که مسئولیت مستقیم متوجه دولت است با دولت همکاری کند و بسیاری از کارهایی که در دوره تحولی انجام شده خروجی کار کمک به دولت بوده؛ چه اقدامات در جلوگیری از تعطیلی بیش از 1000 واحد صنعتی و تولیدی، چه اقدامات گسترده قوه قضائیه در حفاظت از منابع ملی و اراضی دولتی و بازگرداندن آنها از ید سودجویان به دولت که باعث آورده بسیار خوبی برای دولت جمهوری اسلامی ایران شده و به لحاظ مجوزهای قانونی که وجود دارد برای تبدیل این سرمایه به سرمایه‌های مولد، می‌تواند گره‌های خوبی از مشکلات مردم بگشاید.

وی افزود: اقدامات قوه قضائیه برای وصول مطالبات بانکی کمک خوبی بود، برای ادامه خدمت مطلوب به مردم و این نمونه دیگری از کمک قوه قضائیه است از خدمات دولت. پیگیری مجدانه مراجع قضایی برای وصول بدهکاران عمده مالیاتی که بیش از 29 هزار میلیارد تومان از مالیات‌های معوق با همکاری سازمان امور مالیاتی کشور و کمک مجموعه قضائی واصل شد مساعدتی است برای بهبود اداره کشور از ناحیه دولتمردان.

سخنگوی قوه قضائیه خاطرنشان کرد: اقدامات اخیر قوه قضائیه در بازگشت ارزهای ناشی از صادرات و همچنین رفع تعهدات ارزی که ارز دولتی چه با ارز 4200 تومانی و چه ارز نیمایی دریافت کرده بودند و تعهدات اری خود را انجام نداده بودند و وصول این ارز و تزریق آن به اقتصاد کشور، 1.2 میلیارد ارز واصل شد و به چرخه پولی کشور وارد شد. چه پیگیری‌های بعدی که موجب بازگشت 1.7 میلیاررد یوروی دیگر شد و اقدامات بانک مرکزی هم در این مقطع ستودنی است. اقدامات آنها و حمایت دستگاه قضا این بهبود اقتصادی و ارزی را رقم زده است. چه اقدامات بعدی برای رفع تعهدات ارزی کسانی که تعهدات ارزی خود را رفع نکرده بودند.

اسماعیلی گفت: اقدامات قوه قضائیه می‌تواند کمک کند به دولت در شرایط ویژه کشور برای بهبود وضعیت معیشتی مردم و مشکلات مربوط به معیشت، تورم و کاهش ارزش پول ملی که کمک شایانی است به دولت.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link