اسرائیل از ترس پاسخ انتقامجویانه حزب‌الله دست به دامن سازمان ملل شد- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم٬ المیادین به نقل از منابعی گزارش داد که سازمان ملل پیامی از اسرائیل برای حزب‌الله درباره شهادت «علی کامل محسن» رزمنده حزب‌الله که در تجاوز هوایی رژیم صهیونیستی به اطراف فرودگاه دمشق در سوریه به شهادت رسید٬ ارسال کرد.

این منابع تاکید کردند که ارتش اسرائیل بعد از اینکه دانست حزب‌الله پاسخ قاطعی به آن خواهد داد٬ اقداماتی در مرزهای شمالی اتخاذ کرده است.

این منابع به المیادین خبر دادند که محتوای نامه صهیونیست‌ها برای حزب‌الله به این شکل بوده است:« تل‌آویو از حضور علی محسن در آن مکان مطلع نبوده و همچنین قصد کشتن او را نداشته است». همچنین ارسال هرگونه پیام از اسرائیل به حزب‌الله از طریق واسطه‌های بین‌المللی مانند روسیه صحت ندارد.

در ادامه آماده که رژیم صهیونیستی به حزب الله درباره آنچه هشدار درباره عواقب اقدام نظامی انتقام‌جویانه تلقی می‌کند، اطلاع داده است.

طبق گزارش المیادین حزب‌الله با اکتفا به صرف دریافت پیام٬ بر رد هرگونه هشدار و تهدید از جانب صهیونیست‌ها تاکید کرده است.

منابع گزارش دادند که رژیم اشغالگر صهیونیستی تحرکات رزمندگان حزب‌الله را رصد می‌کند؛ اما با همه این وجود در زمینه نوع پاسخ حزب‌الله سردرگم و نگران است.

در همین راستا رسانه‌های صهیونیستی به نقل از «عمیربرعام» فرمانده منطقه شمالی ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کردند که ارزیابی اوضاع در ارتش اسرائیل نشان می‌دهد که حزب‌الله درحال برنامه‌ریزی برای یک عملیات انتقام‌جویانه بوده و ما برای طیف گسترده‌ای از سناریوها آماده شده‌ایم.

چند روز قبل نیز رزمایش گسترده‌ای که قرار بود در مرزهای شمالی و بخش غربی فرماندهی شمالی برگزار شود نیز لغو شده است که به احتمال فراوان در نتیجه نگرانی رژیم صهیونیستی از واکنش احتمالی حزب الله به شهادت مجاهد این حزب است.

شهادت مجاهد حزب الله لبنان در حمله اسرائیل باعث ایجاد تنش در مرزهای شمالی سرزمین‌های اشغالی شده است. کارشناسان صهیونیست معتقدند که در موارد گذشته هنگامی که حزب الله تهدیداتی را ضد اسرائیل مطرح کرده، به این تهدیدات عمل کرده است، مانند حادثه ای که در حمله موشک‌های ضد زره به سمت شهرک صهیونیست نشین آویویم ایجاد شد.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link