است, آرتروز زانو اجتناب ناپذیر با پیری

[ad_1]

این است که درک مشترک از آرتروز زانو در کشور ما که در آن اولیه هیپ آرتروز نادر است. با این حال در سالهای اخیر متوجه شده است که نه تنها افراد مسن در خطر قطعی آرتروز اما بسیاری از میانسال و حتی جوان است. آرتروز شایع ترین شکل بیماری مشترک (ورم مفاصل) است و علت اصلی ناتوانی در افراد مسن تر در هند و بسیاری از کشورهای. آن است که درک مشترک است که ساییدگی و پارگی اجتناب ناپذیر با پیری به تنهایی منجر به آرتروز است اما این تمام حقیقت. همانطور که ما باید نه تنها سالمندان بلکه دیگران نیز در معرض آرتروز.

آرتروز (استئوآرتريت) در محیطی مفاصل اغلب شامل مفصل زانو و بیماری ممکن است یکی یا بیشتر از سه محفظه زانو. مفصل زانو عمل می کند برای انتقال نیرو از ران عضلات پا و به حرکت بدن. بارهای وارد بر سطوح زانو در حین فعالیت های عادی روزانه دو تا هفت برابر وزن بدن است. بنابراین تعجبی ندارد که زانو است تا در معرض ساییدگی و پارگی (آرتروز). استئوپروز-ورم و اماس مفصل تغییرات در مفاصل کاهش اثر انتقال بار در طول این فعالیت ها است. سلامت کلی اختلال است و استئوآرتريت زانو بوده است نشان داده شده است به حساب برای بیشتر محدودیت در راه رفتن از راه پله بالا رفتن و یا دیگر فعالیت های روزانه از هر بیماری دیگر. این شکل از بیماری در افراد مسن است به نام اولیه آرتروز در حالی که رنج از جوان و میانسال است که به نام آرتروز ثانویه. بیایید نگاهی به عوامل خطر برای ابتلا به آرتروز ثانویه که شامل گروه های سنی دیگر از افراد در جمعیت عمومی است.

اینها دو دسته کلی یا سیستمیک و خطرات محلی.

به طور کلی خطرات

تکامل

مرد به همراه دو بیشتر پستانداران فیل و خرس تنها حیوانات به زانو راست. تکاملی مستقیم زانو ارزشمند برای به حداقل رساندن مصرف انرژی در هنگام راه رفتن به طوری که بدن نمی شیب از یک سمت به سمت به عنوان آن را انجام دهید اگر زانو خم شد در دو پا آفریده. قیمت و یا عوارض جانبی از راست وضعیت وزن انتقال اتفاق می افتد از طریق درونی نیمی از مفصل زانو است. بنابراین درونی نیمی از زانو مستعد ابتلا به پوشیدن در دوره عادی از زمان.

عوامل ژنتیکی

این بازی نقش عمده ای در شکل تعمیم یافته از این بیماری شناخته شده را تحت تاثیر قرار برخی از جوامع و خانواده ها است. تحقیقات برای شناسایی دقیق ژنتیکی مکانی است که باعث افزایش استعداد ابتلا به استئوآرتريت.

رژیم غذایی

بسیاری از بیماری های دژنراتیو مانند آرتروز ناشی از آسیب بافتی از “آزاد اکسیژن رادیکال” حمله. طبیعی غضروف سلول های شناخته شده برای کاهش رادیکال های آزاد است. آنتی اکسیدان ها مانند ویتامین های A, C و E دارای پتانسیل برای محافظت در برابر چنین آسیب بافت. معلوم شد در یک مطالعه که مردم مصرف مقادیر بالایی از ویتامین C را 60 – 70 درصد کاهش در خطر مترقی گردید. بالا مصرف ویتامین C سطح نیز یافت می شود همراه با کاهش خطر ابتلا به درد زانو با توجه به مطالعه است.

ویتامین D نقش مهمی در استخوان و کانسار. نتایج حاصل از مطالعه فوق نشان می دهد که سطح بالایی هستند حفاظتی در برابر پیشرفت بیماری است.

تراکم مواد معدنی استخوان

حدود سه دهه پیش جراحان از بین بردن سر از انتهای فوقانی استخوان ران از سالمندان مبتلا به شکستگی لگن در عملیات جزئی جراحی تعویض مفصل لگن مشاهده شده است که انتهای استخوان به ندرت نشان داد ورم و اماس مفصل تغییرات. از آن پس بسیاری از مطالعات تایید رابطه معکوس بین پوکی استخوان و آرتروز. در حال حاضر تحقیقات برای تعیین اگر داروهای تجویز شده برای پوکی استخوان مانند کلسی تونین و Bisphoshphonates جلوگیری از x – ray تغییرات OA و جلوگیری از غضروف شکست.

زن هورمونی کمبود (استروژن)

بروز استئوآرتريت زانو را افزایش می دهد در زنان يائسه نشان می دهد که کمبود استروژن ممکن است یک عامل خطر و که پس از یائسگی بیشتر مستعد ابتلا به آرتروز. با وجود آشکار همبستگی تحقیقات بیشتری مورد نیاز است برای درک روابط بین تراکم مواد معدنی استخوان استروژن و OA. به عنوان زنان هستند preponderant sex به رنج می برند از استئوآرتريت زانو زن خاص زانو ایمپلنت یا پروتز توسعه یافته اند و در مجموع جایگزینی زانو به عنوان اکثریت مردم (دو سوم) تحت جایگزینی زانو هستند.

محلی عوامل خطر

چاقی

افزایش وزن بدن منجر به افزایش بار منتقل سراسر تحمل وزن زانو توسط یک عامل از سه تا هفت برابر وزن بدن و منجر به شتاب از غضروف مفصلی. ارتباط بین چاقی و آرتروز قوی تر است به صورت دو جانبه و یک طرفه از بیماری است و بیشتر در زنان بیش از مردان است. پس از به بار منتقل می شود به زانو متفاوت است بین سه تا هفت برابر وزن بدن یک برابر و کاهش وزن منجر به سه تا هفت برابر کاهش فشار بر زانو. علاوه بر تراز زانو ممکن است تاثیر می گذارد, تاثیر وزن بدن بر مفصل زانو. زانو با کمان پاها بیشتر تاکید وزن بدن و در نتیجه بیشتر شدید درونی محفظه ورم مفاصل است.

فعالیت بدنی

هیچ شواهدی وجود ندارد که شرکت در نور کم یا متوسط سطح فعالیت بدنی (پیاده روی, در حال اجرا, رقص, دوچرخه سواری, باغبانی و ورزش در فضای باز) در طول چرخه عمر را افزایش می دهد یک فرد خطر ابتلا به استئوآرتريت زانو. این به این معنی است که حتی میانسال مردم می توانند با خیال راحت از شرکت در این فعالیت ها بدون خطر ابتلا به آرتروز.

با این حال مشارکت در شدت بالا ورزش به شدت به توسعه استئوآرتريت زانو در ورزشکاران نخبه است. بسیاری از بازیکنان تنیس دونده حرفه ای بازیکنان فوتبال به احتمال زیاد به رنج می برند از آرتروز زانو و Patello-ران آرتروز از سن همسان کنترل.

شغلی فعالیت

مردان در مشاغلی که نیاز به تکراری استفاده بیش از حد از مفصل زانو به عنوان مثال نجاران و نقاشان و کارگران بارانداز کارگران باید افزایش خطر ابتلا به استئوآرتريت زانو. خیزان, زانو چمباتمه بالا رفتن از پله ها و بلند کردن بارهای سنگین تمام علت غیر طبیعی مفصل بارگذاری در سراسر مفصل زانو و منجر به آسیب غضروف. عوامل خطر مشابه در هر دو مردان و زنان است.

آسیب

مطالعات متعددی در اروپا و امریکا را تایید کرد که مصدومیت زانو است یک پیش بینی کننده قوی برای توسعه استئوآرتريت زانو. بیشترین صدمات زانو شامل ACL (رباط صلیبی قدامی و پارگی ACL است که اغلب در ارتباط با meniscal آسیب یا پارگی در رباط وثیقه میانی. ACL آسیب رخ می دهد پس از دو چرخ حوادث داخلی و حوادث است. هر دو ACL کمبود و meniscal پارگی به شدت مرتبط هستند به اوایل دژنراتیو ورم و اماس مفصل تغییرات. اگر چه در حال حاضر روشن نیست که تا چه حد مشترک عملیات بازسازی رباط می تواند تاخیر شروع آرتروز برخی از مطالعات نشان می دهد که در اوایل بازسازی رباط با meniscal حفظ و menisectomy این فراهم می کند بزرگترین حمایت می کند. ضعیف نتیجه پس از صدمات زانو دیده می شود در بیمارانی که تحت جزئی یا کل menisectomy این یک عمل جراحی است که معمولا انجام شده توسط جراحان. Meniscal بخیه و Meniscal پیوند, راه هایی برای محافظت در برابر آرتروز. سابق عملیات در دسترس است اما بعد از آن است و در عین حال به پا زدن کردن از زود دندان درآوردن مشکلات. یک meniscal پیوند تسهیلات اعلام شد در چنای سال گذشته اما عرضه گرافت شده است نه آینده.

مکانیک محیط زانو

از آن آسان است به درک که چگونه هر مشترک و یا تحمل می پوشند به سرعت درک آنچه اتفاق می افتد به شما لاستیک اتومبیل اگر تراز و تعادل کامل نیست و یا اگر فشار بیشتر یا کمتر است. Treads در پربار بخشی از تایر فرسوده بیشتر است. همان قیاس امر به زانو. زانو که یک خم مانند نشان داده شده در تصویر سایش سریع تر خواهد شد. افزایش سستی مفاصل یک همراهی سن منجر به استئوآرتريت.

قدرت عضلانی

آن است که به خوبی شناخته شده مشاهده است که افراد مبتلا به آرتروز باید ضعف عضلات چهار سر ران. فرض بر این بود که کاهش قدرت عضلانی ناشی از استفاده نامناسب از تحلیل ثانویه به زانو درد; اما آن ذکر شده است که به تازگی بسیاری از بیماران بدون علامت آرتروز زانو باید عضلات ضعیف. بنابراین آن را حس برای توسعه عضلات ران به جلوگیری از ورم مفاصل و یا بهبود علائم پس از توسعه آن است اما باید توجه داشت که افزایش قدرت عضلانی نمی خواهد دستگیری پیشرفت این بیماری است.

در خلاصه آرتروز زانو هنگامی که به عنوان یک نتیجه اجتناب ناپذیر پیری است که در حال حاضر به رسمیت شناخته می شود چند عاملی ناشی از تعامل از انواع کلی و محلی عواملی مانند سن و استعداد ژنتیکی چاقی تروما و خواص مکانیکی مفصل است. سنتی درمان جراحی استئوآرتریت “a total knee replacement” بهترین دراز مدت راه حل مقرون به صرفه. با این حال عملیات دیگر مانند استئوتومی برای اصلاح تراز استخوان های اطراف زانو ACL بازسازی غضروف عمل جراحی داروها در دسترس هستند به های مختلف تحت تاثیر گروه از بيماران است. آنها را محکوم نمی کند بیمار به توسعه آرتروز در سن پیش از آن و تبدیل شدن به یک نامزد total knee replacement.

[ad_2]