استان قم در وضعیت نسبی مبارزه با بیماری کرونا قرار دارد- اخبار استانها – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، بهرام سرمست  عصر امروز در نخستین جلسه شورای اداری استان در سالن اجتماعات شهرداری، جایگاه مجلس و اهمیت آن را موردتوجه قرار داد و اظهار داشت: علی لاریجانی سه دوره در رأس مجلس این توفیق را داشتند که به‌عنوان یک چهره نام‌آشنا و بسیار تأثیرگذار ایفای نقش داشته باشند.

استاندار قم تکریم از جایگاه رئیس مجلس را در واقع تکریم از جایگاه استان دانست و تأکید کرد: وحدت و همدلی که بین نمایندگان قم در مجلس بود را باید قدر بدانیم و برای منتخبان جدید که در دوره یازدهم مسئولیت به عهده می‌گیرند آرزوی توفیق داریم.

وی با تأکید بر لزوم جبران عقب‌ماندگی‌های شهر مقدس قم خاطرنشان کرد: در سایه همدلی و همراهی مردم و مسئولان می‌توانیم بر مشکلات فائق آمده و به رشد و آبادانی شهرمان امیدوار باشیم.

سرمست با بیان اینکه استان قم همچنان در بحران کرونا به سر می‌برد، اضافه کرد: در شامگاه 30 بهمن که دو مورد فوتی بر اثر بیماری کرونا در قم اعلام شد، جلسه پیشگیری و ستاد بحران تشکیل و باوجوداینکه در آستانه برگزاری انتخابات مجلس یازدهم بودیم در راستای منویات مقام معظم رهبری بر اساس چهار اصل امنیت، سلامت، مشارکت حداکثری و بی‌طرفی مسئولان اجرایی انتخابات را برگزار کردیم.

وی یادآور شد: ستاد بحران استان قم از زمان شروع بیماری کرونا در کشور 38 جلسه برگزار و 450 مصوبه و تصمیمات اجرایی در ذیل تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا داشته که توانستیم در شهر مقدس قم توفیقات بسیار خوبی به دست بیاوریم.

سرمست با بیان اینکه در وضعیت نسبی مبارزه با کرونا قرار داریم، تأکید کرد: امیدواریم استان قم و بشریت از این بلیه نجات پیدا کند و به‌زودی به وضعیت سفید برسیم.

استاندار قم فعالان اقتصادی را افسران جنگ اقتصادی نامید و تصریح کرد: پشتیبانی‌هایی که دولت از موضوع  رونق تولید و رفع موانع اقتصادی داشته بسیار قابل‌توجه بوده و علیرغم تمامی مشکلات، در سطح کشور و استان رتبه‌های خوبی کسب کردیم که باید موردتوجه قرار گیرد.

وی مطرح کرد: در مدیریت کرونا تلاش کردیم که از تمامی ظرفیت‌های استان استفاده کنیم، درعین‌حال از حمایت‌های مراجع عظام تقلید، مسئولان و مدیران کشوری و استانی برخوردار بودیم و در سایه این حمایت‌ها بود که توانستیم به توفیقات قابل‌توجهی در مدیریت بحران کرونا دست‌یابیم.

سرمست در پایان با بیان اینکه  دولت و ملت تاب‌آوری نظام سلامت را به رخ جهانیان کشید، اظهار داشت: دولت توانست علیرغم تمامی مشکلات معیشت مردم و سلامت مردم را به‌صورت توامان پیش ببرد که باید به این الگو بالید، از جمله دستاوردهای بحران کرونا توفیق هماهنگی، همدلی و وفاق در جامعه بود.

انتهای پیام/451/ح

[ad_2]

Source link