استاندار کرمان: خسارات اولیه سیل در استان کرمان 750 میلیارد تومان برآورد شد- اخبار استانها – اخبار تسنیم

[ad_1]

محمدجواد فدائی استاندار کرمان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان، با اشاره به گفت‌وگوی تلفنی امروز با جهانگیری معاون اول رئیس جمعور اظهار داشت: در این تماس تلفنی نگران اصلی معاون اول رئیس جمهور برای پیش‌بینی‌های هواشناسی برای وقوع سیل مجدد در استان طی امروز و فردا بود.

وی با بیان اینکه توصیه معاون اول رئیس جمهور بر اطلاع‌رسانی به موقع و اعلام هشدارهای لازم به مردم و فراهم کردن امکانات لازم برای پیشگیری و مقابله با سیل‌های احتمالی در استان بود افزود: اعلام شد که هشدارهای لازم به فرمانداران و مردم داده شده و امکانات در حدی که برای ما مقدور بوده در استان فراهم شده است تا در صورت وقوع سیلاب به کمک مردم برویم.

استاندار کرمان موضوع بعدی مورد بررسی در این گفتگو را وضعیت کنترل بیماری کرونا در استان عنوان کرد و گفت: وضعیت استان در روزهای گذشته در مقابله با شیوع این بیماری وضعیت ثابتی بوده و روزانه به طور متوسط 10 مورد مثبت جدید در استان داشتیم.

وی با بیان اینکه معاون اول رئیس جمهور وضعیت نسبی استان کرمان را نسبت به دیگر استان‌ها در این حوزه قابل قبول دانست و افزود: تلاش ما بر این است که در گام اول  این وضعیت را حفظ کنیم.

فدائی از مردم درخواست کرد تا با همکاری و همراهی با مسئولان استان در اجرای طرح جدید فاصله‌گذاری اجتماعی و اجرای مصوبات ستاد کرونا در استان گفت: امیدوریم در اجرای این مصوبات و همراهی مردم شاهد سیر نزولی بیماری در استان باشیم.

وی با اشاره به اینکه خسارات سیل در استان برآورد شده و براساس فرم‌های مشخص به ستاد بحران کشور ارسال شده افزود: امیدواریم هرچه سریع‌تر در دولت تصویب شده و تسهیلات، کمک‌های بلاعوض و اعتبارات لازم برای زیرساخت‌ها به استان اختصاص داده شود.

استاندار کرمان با بیان اینکه بنیاد مسکن بخشی از اقدامات را آغاز کرده و بخشی از کمک‌های بلاعوض با توجه به مصوباتی که از قبل داشتیم در اختیار خانواده‌های آسیب‌دیده در رودبار جنوب قرار داده شده است.

وی با اشاره به اینکه میزان دقیق خسارات هنوز مشخص نشده است گفت: برآورد اولیه خسارات سیل در استان کرمان چیزی در حدود 750 میلیارد تومان است.

انتهای پیام/511/ش

[ad_2]

Source link