استاد حوزه علمیه: حضرت زینب(س) با سخنان روشنگرانه به تبیین اهداف قیام عاشورا پرداخت- اخبار قم – اخبار استانها تسنیم

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، آیت الله علی نظری منفرد شامگاه یکشنبه در ویژه برنامه “شمیم بهشت” که به مناسبت شام غریبان در امام زاده عبدالله ابیض از نوادگان امام حسین(ع) برگزار شد، اظهار داشت: باید قیام امام حسین(ع) را به دو بخش شهادت و اسارت تقسیم کرد که رسالتی در پوشش اسارت وجود دارد.

وی افزود: مسئولیت بخش نخست نهضت عاشورا بر عهده امام حسین(ع) و بخش دوم نیز برعهده حضرت زینب(س) بود، حضرت زینب (س) سالار اسیران بودند و در حقیقت مسئولیت تقسیم شد و رسالت بزرگ الهی بود که توسط سید الشهدا(ع) و حضرت زینب(ع) به سرانجام رسید.

استاد حوزه علمیه با اشاره به واقعه عاشورا و اقدامات اباعبدالله(ع) برای حفظ دین بیان کرد: امام حسین(ع) در یک روز فداکاری و ایثار بسیار بزرگی انجام داد که برای همیشه جاودان و ماندگار شد.

نظری منفرد عنوان کرد: حضرت زینب(س) کانون صبر و بردباری است، این بانوی پاکدامن شیرزنی است که در دامن امیرالمومنین(ع) و حضرت زهرا(س) تربیت شده است.

صبر حضرت زینب (س) مورد توجه جامعه اسلامی باشد

وی صبر حضرت زینب(س) را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: هنگامی که به مسائل صحرای کربلا و واقعه عاشورا توجه می شود هیچ کسی قادر به تحمل آن نیست ولی حضرت زینب(س) رسالت خود را به خوبی انجام داد.

استاد حوزه علمیه ادامه داد: پس از اینکه امام حسین(ع) به شهادت رسید سپاه یزید برای غارت اموال از یکدیگر سبقت می‌گرفتند، هر جا که جنگی انجام می شود اقدامی علیه کودکان و زنان نمی شود ولی در کربلا این گونه نبود و برای غارت اموال سبقت می گرفتند.

حضرت زینب(س) با سخنان روشنگرانه به تبیین اهداف قیام عاشورا پرداخت

نظری منفرد بیان کرد: حضرت زینب(س) در برابر سپاه یزید ایستادگی کرد و نگذاشت که حضرت سجاد(ع) توسط آنها به شهات برسد، جملات روشنگرانه حضرت زینب(س) پس از واقعه عاشورا سبب شد دوست و دشمن نسبت به جایگاه و رسالت اباعبدالله(ع) آگاه شوند.

وی ادامه داد: هنگامی که حضرت زینب(س) وارد قتلگاه شد با دلی بسیار اندوهگین صحبت کرد و گفت خدایا این قربانی را قبول کن و سپس گفت یا رسول الله این حسین تو است که بدن وی را قطعه قطعه و عریان کردند و میان خاک و خون وی شهید کردند.

استاد حوزه علمیه خاطرنشان کرد:حضرت زینب(س) مصیبت خوان بود و گریه کنندگان نیز فرزندان امام حسین(ع) بودند، حضرت زینب کبری(س) با سخنان خود دشمن را آتش زد.

انتهای پیام/452/ی

[ad_2]

Source link