ادعای ابوالغیط: اتحادیه عرب به مسئله فلسطین پایبند است- اخبار آسیای غربی – اخبار بین الملل تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری العهد، اظهارات احمد ابوالغیط دبیرکل اتحادیه عرب در گفتگو با نیکلای ملادینف هماهنگ کننده ویژه دبیرکل سازمان ملل در روند سازش بیان شده است که پایگاه اطلاع رسانی اتحادیه عرب آن را منتشر کرده است.

پایگاه اطلاع رسانی اتحادیه عرب به نقل از منبع مسئول در دبیرخانه این اتحادیه اعلام کرد ابوالغیط و ملادینف درباره اهمیت تلاش در مرحله آتی برای تثبیت عناصر حل مسالمت آمیز میان فلسطین  و اسرائیل بر اساس راه حل دو دولت و پایان اشغالگری و تشکیل دولت قابل حیات فلسطین در مرزهای 1967 به پایتختی قدس شرقی به توافق دست یافتند.

این منبع افزود: ابوالغیط در تماس تلفنی با هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل بر پایبندی اتحادیه عرب به اصول اصلی مسئله فلسطین که دربرگیرنده حل نزاع با اسرائیل بر اساس اصول قانون بین المللی و قطعنامه مربوطه شورای امنیت است، تاکید کرد.

دبیرکل اتحادیه عرب گفته است این اصول از اجماع کامل عربی و حمایت جامعه بین المللی و سازمان ملل برخوردار است.

 

ابوالغیط که رویکرد کاملا سازشکارانه و همسویی با رژیم صهیونیستی دارد و در مسئله سازش حاکمان امارات با رژیم صهیونیستی همراهی از خود نشان داد تا محکومیت و موضعگیری منفی، مدعی شده است باید تلاش کرد تا هرگونه تحولات یا مواضع جدیدی به نفع مسئله فلسطین باشد.

انتهای پیام/

 

[ad_2]

Source link