ادامه پروازهای شناسایی آمریکا در نزدیکی تأسیسات نظامی روسیه در سوریه- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «نووستی»، وزارت دفاع روسیه امروز، دوشنبه اعلام کرد که نیروهای نظامی این کشور روز گذشته (یکشنبه) یک فروند هواپیمای ناشناس که بر فراز آبهای بین المللی دریای مدیترانه به سمت تأسیسات نظامی روسی در سوریه در حال پرواز بود را شناسایی کردند.

بر اساس این اطلاعات، به منظور شناسایی و دور کرردن هواپیمای هدف ، یک فروند جنگنده وظیفه ناوگان هو-فضای روسیه از پایگاه حمیمیم به هوا برخاست.

خلبان جنگنده روسی شماره گذاری شده به روس بدنه این هواپیما که متعلق به نیروی دریایی ایالات متحده است را شناسایی کرد و آن را تا دور شدن از حریم هوایی سوریه همراهی کرد.

جنگنده روسی پس از مجبور کردن هواپیمای شناسایی آمریکایی به  تغییر مسیر و دور کردن آن از تأسیسات نظامی روسیه، به پایگاه هوایی حمیمیم بازگشت.

وزارت دفاع روسیه همچنین تأکید کرد که تمامی پروازهای نیروهای هوا-فضای این کشور طبق قوانین بین المللی و با استفاده از آسمان آب‌های بین المللی انجام می شود.

پیش از این هم هواپیمای نظامی آمریکایی، بارها پروازهای شناسایی را در نزدیکی پایگاه هوایی حمیمیم روسیه و مرکز لجستیکی ناوگان دریایی این کشور در بندر طرطوس در خاک سوریه انجام داده‌اند که آخرین مورد آن در تاریخ 9 مارس (19 اسفند ماه) بود.  

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link