اختصاصی|لیدر و طراح اصلی نقشه فرار از زندان سقز دستگیر شد؛ تعداد دستگیری‌ها و تسلیمی‌ها به 55 نفر رسید- اخبار استانها – اخبار تسنیم

[ad_1]

محمد جباری، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار تسنیم در سقز از جزئیات جدید حادثه زندان این شهرستان خبر داد و اظهار داشت: پس از فرار 74 زندانی از این زندان، تاکنون 55 نفر از زندانیان متواری توسط «نیروی انتظامی، اداره اطلاعات و اطلاعات سپاه» دستگیر و یا به‌صورت خود تسلیمی، خود را به زندان معرفی کرده‌اند.

وی از دستگیری لیدر و طراح اصلی نقشه فرار از زندان سقز خبر داد و افزود: این متهم اهل سقز و در شهر مرزی بانه توسط نیروی انتظامی با تلاش و کوشش نیروهای اداره اطلاعات و اطلاعات سپاه دستگیر شد.

جباری، ضمن قدردانی ویژه از مردم استان کردستان به‌ویژه شهرستان‌های سقز و بانه بابت همکاری و همراهی نیروهای نظامی، انتظامی و اطلاعاتی در دستگیری زندانیان متواری زندان سقز تصریح کرد: حقیقتاً این عزیزان نقش به‌سزایی در توفیقات حاصل‌شده در راستای دستگیری متهمان داشتند.

وی به جزئیات عفو زندانیان خودتسلیمی زندان سقز اشاره کرد و گفت: این افراد برابر دستورالعمل و بخشنامه جدید از مزایای ارفاقی، تخفیفات قانونی و رأفت اسلامی برخوردار شده و فرار آنان از زندان، مانع عفو جرم‌شان نمی‌شود.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان، با اشاره به شناسایی سایر متواریان زندان سقز، به آنان هشدار داد که تا پایان فرصت باقیمانده هفته جاری، خود را به زندان تحویل دهند تا شامل ارفاق و رأفت اسلامی شوند، در غیر این‌صورت پس از دستگیری با متهمان برخورد قانونی و به مجازات جرم جدید محکوم شده و مشمول بخشنامه عفو نخواهند شد.

انتهای پیام/481/ ز

[ad_2]

Source link