احتمال شکایت 7 ایالت آمریکا از دولت ترامپ به دلیل سنگ‌اندازی در مسیر برگزاری انتخابات پستی- اخبار آمریکا – اخبار بین الملل تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، واشنگتن‌پست روز دوشنبه به نقل از منابع آگاه گزارش داد که دست‌کم 7 ایالت آمریکا شکایت از دولت  این کشور را به دلیل سنگ‌اندازی‌های وی در مسیر برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر (آبان) به صورت پستی، در دست بررسی دارند.

بر اساس گزارش واشنگتن پست، مقامات ارشد ایالت‌های ویرجینیا، پنسیلوانیا، مینه‌سوتا، ماساچوست، واشنگتن، کارولینای شمالی و همچنین نیویورک در حال انجام بررسی‌های لازم برای تحت پیگرد قرار دادن دولت ترامپ به دلیل سنگ‌اندازی در مسیر برگزاری انتخابات به‌صورت پستی هستند.فرمانداران تمامی این 7 ایالت به‌جز ایالت ماساچوست، دموکرات هستند.

با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا در آمریکا و نگرانی از ابتلای رأی‌دهندگان به این ویروس مرگبار –که تاکنون حدود 174 هزار نفر را در آمریکا به کام مرگ کشانده است- بسیاری از سیاستمداران آمریکایی از برگزاری انتخابات به‌صورت پستی حمایت می‌کنند.

اما دونالد ترامپ که به گفته مخالفانش افزایش مشارکت در انتخابات را به معنای باخت خود می‌داند، به بهانه‌های مختلف از جمله احتمال وقوع تقلب، مخالفت خود را با برگزاری انتخابات به‌صورت پستی ابراز داشته است.

علاوه بر این، وی با تخصیص بودجه بیشتر به سرویس پستی آمریکا (USPS) مخالفت کرده و فردی را به ریاست این سازمان دولتی منصوب کرده است که گفته می‌شود در مسیر کاهش ظرفیت‌های سرویس پستی آمریکا برای برگزاری انتخابات به‌صورت پستی حرکت می‌کند تا در نهایت شرایط برای برگزاری انتخابات پستی فراهم نشود.

انتهای پیام/.

 

 

[ad_2]

Source link