اجرای طرح ترافیک 99 از فردا/ تخفیف 20 درصدی برای افرادی که حداقل موجودی را داشته باشند- اخبار اجتماعی – اخبار تسنیم

[ad_1]

یوسف حجت در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم درباره زمان اجرای طرح ترافیک، اظهار کرد: طرح ترافیک از فردا و از ساعت 8 صبح الی 17 اجرا می‌شود و تا زمانی که با مشکل کرونا مواجه باشیم ساعت اجرای طرح به همین صورت خواهد بود.

وی با اشاره به شرط رزرو برای ورود شهروندان به محدوده طرح ترافیک، تصریح کرد: طبق مصوبه تعیین شده شهروندان باید برای ورود به محدوده طرح ترافیک از رزرو استفاده کنند ولی فعلاً تا 20 فروردین که اعلام شده شهروندان کمتر در محل کار خود حاضر شوند و یک وضعیت نیمه تعطیل حاکم است رزرو را به صورت جدی اجرایی نمی‌کنیم.

سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران خاطرنشان کرد: افرادی که در هفته پیش رو از رزرو استفاده می‌کنند یک نوع تمرین برایشان محسوب می‌شود و فردی که رزرو خود را باطل کند مشمول جریمه نخواهد شد.

وی با بیان اینکه شهروندان برای رزرو مجوز ورود به محدوه طرح ترافیک باید حساب شهروندی خود را شارژ کنند، گفت برای افرادی که در حسابشان موجودی است و اقدام به رزرو می‌کنند 20 درصد تخفیف قائل می‌شویم و در صورتی که فردی بدون داشتن موجودی در حساب خود وارد محدوده طرح ترافیک شود، تخفیف لحاظ نمی‌شود.

وی با بیان این که حداقل موجودی باید 50 هزار و 400 تومان باشد، گفت: توصیه می‌کنم فردی که هر از گاهی ممکن است وارد محدوده شود حساب خود را با حداقل هزینه شارژ کند.

به گفته حجت، طرح ترافیک در روزهای پنجشنبه نیز مانند سال گذشته اجرایی نخواهد شد.

حجت همچنین درباره گلایه برخی از شهروندان مبنی بر اینکه علیرغم تعیین زمان 8 الی 17 برای ورود به محدوده طرح ترافیک باز هم مشمول جریمه شده‌اند، گفت: چنین چیزی بعید است با این حال ممکن است گاهی در سیستم اشکالی به وجود بیاید بنابراین افرادی که با این مشکل مواجه شده‌اند باید با سامانه 137 تماس بگیرند.

وی ادامه داد: چراکه قطعاً این مشکل قابل حل است و جریمه به آنها بازگردانده خواهد شد اما به طور کلی احتمال چنین مشکلی بعید است چراکه سیستم‌های ما قبل از ساعت 8 و بعد از ساعت 17 خاموش هستند.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link