آیت‌الله علم‌الهدی: عزای حسینی با رعایت دستورالعمل‌ها اقامه می‌شود/ دشمنان مترصد سوءاستفاده هستند- اخبار خراسان رضوی – اخبار استانها تسنیم

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس ، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی در بیست و چهارمین «خطبه مجازی» جمعه 24 مردادماه در حرم امام رضا (علیه‌السلام) نکاتی را ابراز کرد.

متن بیانات امام جمعه مشهد به شرح زیر است:
امروز 24 ذی‌حجه، روز مباهله است که مسیحیان نجران در جریان دعوت پیامبر اکرم (صلوات‌الله‌علیه)، ایمان نیاوردند؛ برحسب نقلی، مباهله سال نهم هجری اتفاق افتاد، یک سال قبل از جریان غدیر؛ جریان مباهله برای تثبیت نصب امیرالمؤمنین (علیه‌السلام) در غدیر واقع شد.

 آیه ولایت در مثل امروز بر پیغمبر اکرم نازل شد که اعلام شد منحصراً ولیِ شما غیر از خدا و رسول، آن مؤمنی است که در حال رکوع صدقه در راه خدا داده که نشانی قطعی بر این است که ولی مؤمنین، وجود مقدس امیرالمؤمنین (علیه‌السلام) است.

 جریان مباهله، یاد غدیر را زنده‌تر می‌کند؛ عظمت غدیر امسال در شهر و استان ما به‌مراتب قوی‌تر و برجسته‌تر از عظمت غدیر در سال‌های گذشته بود؛ تجربه غدیر به ما نشان داد که با حفظ اصول بهداشتی، می‌توانیم یک محرم برجسته و تاسوعا و عاشورای پرهیجان‌تری نسبت به سال‌های گذشته داشته باشیم.

 بعضی تلقین‌های سوئی دارند که یاد و عزای سیدالشهدا (علیه‌السلام) شفابخش است، پس چرا باید برای حفظ عافیت خودمان، وحشت داشته باشیم؟ این تلقین‌ها، تلقین‌های عوامانه است؛ آیا اگر حرم، پرچم و علم اهل‌بیت آلودگی پیدا کرد، آن آلودگی را تطهیر نمی‌کنید؟

تطهیر مراسم سیدالشهدا از ویروس، کمتر از تطهیر از آلودگی نیست؛ حفظ اصول و دستورالعمل لازم بهداشتی در عزای سیدالشهدا (علیه‌السلام)، منافی با شفا بودن حرم اهل‌بیت ندارد؛ باید عزاداری سیدالشهدا (علیه‌السلام) را پاک و تمیز اجرا کنیم.

 دشمنان ما به دنبال این هستند که همه مقدسات ما را زیر سؤال ببرند؛ می‌خواهند اگر خدای‌نکرده اصول بهداشتی در اقامه عزای سیدالشهدا (علیه‌السلام) عمل نشد و این بیماری گستردگی پیدا کرد، مراسم مذهبی و تعظیم شعائر ما را مسئله‌دار نشان دهند.

 تمام دستگاه‌های کشور با تمام ظرفیت آماده اقامه عزای حسینی مطابق دستورالعمل‌ها هستند؛ آموزش‌وپرورش تمام مدارس را در اختیار هیئات، حسینیه‌ها و عزاداران گذاشته برای این‌که در فضای باز عزاداری کنند؛شهرداری گفته تمام معابر برای استفاده و عزاداری در فضای باز آماده است.

انتهای پیام/281/س

[ad_2]

Source link