آمار موارد مرگ‌ومیر بر اثر کرونا در بیمارستان‌های انگلیس از 20هزار مورد گذشت- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری سان، وزارت بهداشت انگلیس روز شنبه اعلام کرد تاکنون 20287 مورد مرگ‌ومیر بر اثر کرونا در بیمارستان‌های این کشور به ثبت رسیده است.

بنا بر اعلام وزارت بهداشت انگلیس، طی 24 ساعت گذشته 781 بیمار مبتلا به کووید‌ــ‌19 در بیمارستان‌های این کشور جان باخته‌اند.

آماری که وزارت بهداشت انگلیس به‌عنوان آمار رسمی مرگ‌ومیر بر اثر کرونا در این کشور منتشر می‌کند، در واقع آمار مبتلایان فوت‌شده در بیمارستان‌ها است و به همین دلیل آمار واقعی مرگ‌ومیر بر اثر کرونا در انگلیس بسیار بیشتر از رقم اعلام‌شده از سوی وزارت بهداشت این کشور برآورد می‌شود.

روز چهارشنبه نشریه انگلیسی «فایننشال تایمز» با استناد به آمارهای دفتر ملی آمار انگلیس (ONS) فاش کرد که با احتساب بیمارانی که خارج از بیمارستان‌های این کشور بر اثر ابتلا به کرونا جان باخته‌اند، شمار قربانیان ویروس کرونا در انگلیس به بیش از 41 هزار نفر می‌رسد؛ این رقم بیش از 2 برابر آمار رسمی اعلام‌شده از سوی مقامات بخش بهداشت و درمان انگلیس تا روز انتشار گزارش فایننشال تایمز (چهارشنبه 22 آوریل) بود.

انگلیس در زمان حاضر از لحاظ تعداد موارد مرگ‌ومیر بر اثر ابتلا به کرونا (طبق آمارهای رسمی) پس از کشورهای آمریکا، ایتالیا، اسپانیا و فرانسه در رتبه پنجم جهان قرار دارد.

انتهای پیام/.+

[ad_2]

Source link