آمار قربانیان ویروس کرونا در جهان از 90 هزار نفر فراتر رفت- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، آخرین آمارهای رسمی منتشر شده از سوی دولت‌ها در اقصی نقاط جهان نشان می‌دهد که شمار قربانیان ویروس کرونا اکنون (عصر روز پنج‌شنبه به وقت تهران) از مرز 90هزار نفر عبور کرده است.

بر اساس این آمارهای رسمی که پایگاه آماری Worlometers از ابتدای شیوع ویروس کرونا در جهان به‌طور مستمر و با استناد به گزارش‌های آماری نهادهای دولتی در کشورهای مختلف اقدام به روزآمدسازی و انتشار آنها کرده است، ایتالیا با بیش از 18 هزار مورد مرگ‌ومیر بر اثر ابتلا به کرونا رتبه اول را در جهان دارد و بعد از این کشور نیز آمریکا و اسپانیا در رتبه‌های بعدی جای گرفته‌اند.

در بین قاره‌های جهان نیز بیشترین موارد مرگ‌ومیر بر اثر کرونا در قاره اروپا به ثبت رسیده است. تاکنون بالغ بر 60 هزار شهروند اروپایی جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

پایگاه آماری Worldometers شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان را نیز حدود 1.55 میلیون نفر اعلام کرده است که بیش از 77 درصد از مبتلایان ساکن آمریکا یا کشورهای اروپایی هستند. آمریکا با ثبت حدود 440هزار مورد ابتلا به کرونا، از این لحاظ در جهان رکورددار است.

تاکنون بالغ بر 340 هزار نفر از مبتلایان به کرونا در سراسر جهان سلامتی خود را بازیافته‌اند و اقدامات درمانی برای بهبود بیش از 1.1 میلیون نفر از مبتلایان همچنان در جریان است.

بیماری ناشی از ویروس کرونا یعنی بیماری «کووید‌ــ‌19»که سازمان بهداشت جهانی (WHO) آن را بیماری همه‌گیر جهانی اعلام کرده است،‌ تاکنون در بیش از 200 کشور و قلمرو از قاره‌های مختلف جهان شیوع یافته است.

انتهای پیام/.

[ad_2]

Source link