آغاز عرضه همگانی سهام دولت از هفته دوم اردیبهشت‌- اخبار اقتصادی – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، فرهاد دژپسند در حاشیه نشست هیئت دولت در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: امروز، یک روز تاریخی در بازار سرمایه است که با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی توانستیم سهام یکی از بزرگترین هلدینگ‌های کشور را در بازار سرمایه عرضه کنیم.

وزیر اقتصاد افزود: این اقدام باعث افزایش عمق بازار سرمایه شده و پاسخ مناسب و مثبت به کسانی است که علاقه‌مند هستند در بورس سرمایه گذاری کنند.

دژپسند اضافه کرد: همچنین با این عرضه، عملکرد هلدینگ شستا به‌صورت شفاف و در محیط شیشه‌ای مورد رؤیت همه قرار می‌گیرد. سایر بنگاههای بزرگ نیز می‌توانند این تجربه را تکرار و برای تأمین مالی، سهام خود را در بازار سرمایه عرضه کنند.

وزیر اقتصاد تصریح کرد: این عرضه، آخرین اقدام برای عرضه سهام نبوده و این روند ادامه خواهد داشت.

دژپسند ابراز کرد: همین طور که رییس جمهوری امروز تأکید داشت، با هماهنگی با وزارت صنعت، برای عرضه هلدینگ‌های متعلق به وزارت صنعت نیز اقدام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی انجام‌شده برای اینکه واگذاری‌ها را عمومی کرده و همه آحاد جامعه بتوانند در آن مشارکت کنند، روش واگذاری را از واگذاری بلوکی به روش ای‌تی‌اف (صندوق‌های سرمایه گذاری قابل معامله) تغییر داده‌ایم.

وزیر اقتصاد ادامه داد: در روش ای‌تی‌اف همه مردم ایران می‌توانند ثبت‌نام کرده و سهام بخرند. هر کسی که بر اساس کد ملی اقدام به خرید سهم کرده برای بار نخست از تخفیف برخوردار می‌شود.

دژپسند گفت: با این روش هم مالکیت سهام را به‌صورت عمومی عرضه کرده و هم فرصت مادی را به‌صورت تخفیف برای خریداران فراهم می‌کنیم.

وزیر اقتصاد با بیان اینکه این اقدام از هفته دوم اردیبهشت ماه و با عرضه گروه مالی آغاز می‌شود، اضافه کرد: برنامه واگذاری را به‌طور جدی و با روش‌های جدید و به‌طور مستمر اجرا می‌کنیم تا بازار سرمایه همچنان محل مناسبی برای سرمایه گذاران و تأمین کنندگان مالی باشد.

انتهای پیام/+

[ad_2]

Source link