آشنایی با انواع جک کامپکت در صنعت

امروزه به دلیل پیشرفت تکنولوژی و گسترش کسب و کارها افراد تمایل دارند تا با استفاده از ابزارهای کاربردی به روند کار خود سرعت بخشیده و کارها را آسان تر کنند. یکی از وسیله های بسیار کاربردی در صنایع مختلف از جمله صنعت چوب؛ کاشی و سرامیک، مواد غذایی، خودرو سازی و صنایع پرس جک کامپکت می باشد.

بررسی ویژگی ها و عملکرد جک کامپکت پنوماتیک در ادامه انجام می شود. به صورت دو طرفه یعنی هم حالت رفت و هم حالا بازگشت توسط یک پیستون با هوای فشرده شده حرکت میکند. این ابزار کاربردی به دلیل اینکه توسط هوای فشرده در فضای بسیار کم قابل استفاده می باشد از محبوبیت بالایی برخوردار هستند. در ایران چندین شرکت تولید کننده و وارد کننده جک های پنوماتیک کامپکت وجود دارند که در ادامه با آنها آشنا می شویم.

شرکت بادران
این شرکت فعالیت خود را از سال ۱۳۶۴ شروع کرده است که با تجربه ۳۴ ساله خود اولین تولید کننده تجهیزات پنوماتیک می باشد. شایان ذکر است که شرکت بادران با توجه به گسترش روز افزون فناوری و به کار گرفتن نیروهای متخصص توانسته است به یکی از تولید کنندگان بزرگ در صنعت جک های پنوماتیک کامپکت تبدیل شود.

شرکت یکتا هیدرولیک صنعت غرب
این شرکت با ۲۰ سال سابقه در امر طراحی و تولید انواع سیستم های هیدرولیکی و جک های پنوماتیک و دستگاه های صنعتی خود را محدود به یک نوع خاص نکرده و تا به اکنون توانسته است بسیار موفق عمل نماید‌.

معرفی برندهای معروف وارداتی

برند فستو
برند معتبر فستو یک برند آلمانی می باشد که در زمینه تولید تجهیزات سیستم های جک های کامپکت پنوماتیک فعالیت میکند که تجربه درخشانی در زمینه سیستم های اتوماسیون اداری دارد به طوری که به صورت چند ملیتی با ۵۶ دفتر در ۱۸۰ کشور دنیا در حال فعالیت می باشد.

برند ام اس سی
این برند نیز در کشور ژاپن تولید می شود و بی شک یکی از بهترین برندهای معتبر جهان در زمینه تولید جک های کامپکت می باشد.

 

برند پارکر
این برند معروف نیز توانسته با استخدام ۵۰ هزار نیروی انسانی در بیش از ۵۰ کشور جهان در زمینه صنعت و ساخت و طراحی سیستم های پنوماتیک موفق عمل نماید.