آشنایی با الکترودها

وبسایت های فروش انواع الکترود که تمام برند های الکترود چینی، الکترود میکا، الکترود پارس و الکترود اعتماد را ارائه می دهند. در ادامه برخی از کاربرد های فیلارک را بیان می نماییم. این نمایندگی ها علاوه بر این که می کوشند بهترین مارک ها و برند ها را ارائه دهند همواره قیمتی منصفانه برای محصولات خود تعیین می کنند، چرا که همیشه سعی داشته اند دست انواع واسطه های سود جو را کوتاه کرده و به طور مستقیم با خریدار اصلی بتوانند ارتباط برقرار کنند. به آسانی پاک می ­شود. ژل الکترود یا ژل رسانا یک ماده شفاف و قابل حل در آب است که در فاصله­ بین پوست بدن و پروب (قسمتی از دستگاه که معمولا به شکل سیم رابط است و کار انتقال جریان الکتریکی را انجام می­دهد)، دستگاه­های ثبت نوار قلبی و ثبت نوار مغزی قرار میگیرد و باعث می­شود جریان الکتریکی به آسانی به سمت بدن هدایت شود تا امکان ثبت امواج و سیگنال­ها برای دستگاه فراهم شود. الکترودها در نقاط مختلفی از بدن قرار میگیرند و از استفاده از ژل­ الکترود ارسال سیگنال­ها را به دستگاه نوار قلب ممکن می­سازد. در نهایت نتیجه­ آن توسط فرد متخصص مورد بررسی و آنالیز قرار می­گیرد. و شعله را نباید یک دفعه از کار دور نمود زیرا درجه انبساط فولاد زنگ نزن بیشتر از فولاد معمولی است و بابست های مخصوص از پیچیدن و کج شدن آن در موقع جوشکاری باید جلوگیری کرد فاصله لبه کار را باید برای هر 30 سانتیمتر 3 الی 4 میلیمتر بیشتر در نظر گرفت.

الکترود فولاد ضد سایش
سیم های جوش مسی دارای ترکیباتی شامل کادمیم بوده که از مشخصه اصلی آن پایین بودن دما جوش، سیالیت فوق العاده و بازه ذوب کم است. استفاده از ژل الکترود در هنگام آزمایش از آن جهت مهم و ضروری است که الکترودهای متصل به بدن برای ضبط فعالیت­های الکتریکی نیاز به یک تسهیل­کننده و رسانای قوی دارند تا اطلاعات و سیگنال­های دریافتی به راحتی و درستی توسط دستگاه ثبت شوند و پزشک و یا فرد مسئول آزمایشگاه بتواند نتایج درستی را توسط دستگاه دریافت کند. به علاوه در هنگام انجام آزمایش، ممکن است گرما و انرژی که در دو سطح الکترود به خاطر تفاوت در میزان چگالی دو سطح وجود دارد، باعث آسیب جزئی به پوست شود که استفاده از ژل الکترود از این مورد پیشگیری می­کند. در هنگام انجام آزمایش، اختلاف میزان چگالی بین دو الکترود دستگاه باعث ایجاد گرما و در نتیجه سوزش بافت­ها می­شود و به همین خاطراستفاده از ژل الکترود در محل اتصال الکترود به بدن ضروری است تا از سوزش و آسیب احتمالی به بافت پوست جلوگیری شود. از ژل الکترود هم برای جلوگیری از سوزش بافت بدن و کمک به انتقال سیگنال­ها به دستگاه استفاده می­شود. ژل الکترود در این آزمایش برای تقویت سیگنال­ها و همچنین حذف نویزهای موجود استفاده می­شود.

الکترود استیل ضد سایش
در واقع فردی که مسئول انجام دادن آزمایش است باید ابتدا ژل رسانا را بر روی ناحیه مورد نظر بمالد و به خوبی آن را در سطح مورد نظر پخش کند و سپس الکترودها را بر روی بدن قرار دهد و آزمایش را انجام دهد. در این آزمایش عصب تحریک میشود و توسط الکترودهای گیرنده که بر روی بدن قرار گرفته­اند سرعت انتقال و هدایت پیام­های عصب مورد بررسی قرار می­گیرد. در این آزمایش که برای کاربردهای تشخیصی و تحقیقاتی انجام می­شود، سیگنال­های مغز توسط الکترود­هایی که به سر انسان متصل می­شوند، ثبت شده و بر روی کاغذ چاپ می­شود. چون روی در حرارت نزدیک ذوب برنج تبخیر می گردد بنابراین جوشکاری با این فلز مشکل می باشد. با چند استثنا این الکترود ها جوشکاری عکسی (کنترل کیفیت جوش با پرتونگاری )تولید می کنند . از الکترودهای بازی بیشتر برای جوشکاری های ضخیم فولادی با درصد کربن بالا و یا جوشکاری فولادهای کم آلیاژ که احتمال ترک خوردگی در آن ها زیاد است استفاده می کنند. و قطعه کار را به قطب – متصل می کنند. بنابراین زمانی که می خواهیم جوشکاری انجام دهیم برای افزایش کیفیت و مقاومت جوش باید با توجه به این دسته بندی ها بهترین نوع الکترود را انتخاب نماییم.

دارای گواهی از خط آهن آلمان فدرال برای روکشی و جوش دادن فولاد سخت منگنز آما 1090 با قوس آرام ذوب می شود در حال عادی پس از جوشکاری جنس جوش نرم و پر مقاومت است ومی تواند با عملیات سخت کننده سرد تا 400 برینل سخت گردد. بیشترین ترک تاخیری مربوط به فلزاتی با استحکام بالا هستند که نمونه این فلزات را می توان به فولادهای رسوب سخت، فولادهای زنگ نزن سری ۴۰۰ اشاره کرد که بر اثر ترد شدن این فلزات امکان نفوذ هیدروژن به داخل فلز و ایجاد ترک هیدروژنی وجود دارد. اگر مخازن دایرهای باشد، با توجه به مرکز مرده بالا (TDC) یا مرکز مرده پایین (BDC)، موقعیت مشعل روی جوشهای دایرهای هم مهم است. از الکترودهایی که به مدت ۷ الی ۸ ساعت در معرض هوا بوده اند یا اینکه پوشش روی آنها شکستگی دارد نباید در جوشکاری استفاده کنید. هر چقدر تنش فلزات پس از جوشکاری بالا باشد احتمال بروز ترک خوردگی تاخیری وجود دارد که یک جوشکاری حرفه ای به منظور کاهش این نوع ترک جوش از هر گونه گوشه و شیار در جوشکاری باید بپرهیزد چرا که این گونه گوشه ها و شیارها باعث افزایش تنش جوشکاری و بروز ترک خوردگی تاخیری می شود.

الکترود ضد سایش میکا
اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد الکترود ضد سایش فیلارک لطفا از صفحه ما بخواهید.