آخرین اخبار کرونا|‌ کاهش چشمگیر ‌بیماران ‌در گیلان‌ / زنگ خطر شیوع کرونا در کرمان ‌/ مراجعه 11 هزار بیمار ‌در قم + فیلم- اخبار استانها – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش‌ گروه استان‌های خبرگزاری تسنیم، همان‌طور که در جریان هستید ویروس کرونا ابتدا در کشور چین شیوع پیدا کرد و ظرف مدت کوتاهی همه‌گیر شد به‌طوری که هزاران نفر در چین مبتلا شدند و خیلی‌ها نیز به‌سبب مبتلا شدن به این بیماری جان خود را از دست دادند، حال چند وقتی ‌ است که کرونا به ایران نیز رسیده است ‌که بی‌توجهی نیز می‌تواند بر شیوع این ویروس دامن بزند و مبتلایان ‌را بیشتر کند، از این رو سازمان بهداشت جهانی وضعیت اضطراری اعلام کرده و به‌سرعت به‌دنبال شناسایی و ردیابی این ویروس در سراسر جهان است تا بتواند این شرایط را تحت کنترل بگیرد و هرچه زودتر از شیوع بیشتر این ویروس خطرناک و کشنده جلوگیری کند.

اما از آغازین روزهای شیوع ویروس کرونا، شاهد خدمات و تلاش‌های خالصانه متولیان بهداشت و درمان و تیم‌های درمانی در جای جای ایران اسلامی بودیم که بی‌وقفه در صف اول مبارزه با ویروس کرونا، ایثار و فداکاری را سرلوحه کار خود قرار دادند و در این راه بشردوستانه از جان روی برگرداندند و دل در گروی صیانت و حراست از جسم و جان بی‌شمار انسان‌های مبتلا و دردمند بستند.

بی‌تردید نقش‌آفرینی پزشکان، پیراپزشکان و پرستاران‌ سختکوش در درمان بیماران مبتلا و نیز تلاش در جهت ریشه‌کنی و مبارزه با ویروس کرونا آن‌قدر ستودنی و والاست که قلم از بیان این جانفشانی‌ها قاصر و الکن است؛ سفیدپوشان دلسوزی که شبانه‌روز برای کمک به هموطنان بیمار، عاشقانه تمام هستی خود را نثار نظام سلامت کردند.

اما این ویروس در حال گسترش است و مهم‌ترین دستورالعمل برای مقابله با کروناویروس، برای مردم است و مردم باید در خانه‌ها و شهرهای خودشان بمانند، بهداشت فردی را رعایت و از ارتباطات و حضور در تجمعات، پرهیز کنند. اطمینان داریم که اگر دو، سه هفته این موارد رعایت شود، شاهد معجزه در کشور و شکست کرونا خواهیم بود.‌‌‌

جدیدترین  اخبار کرونا در ایران را در ادامه مشاهده می‌کنید:

8:41| زنگ خطر شیوع کرونا در کرمان به صدا درآمد‌

با شیوع ویروس کرونا در کشور و استان کرمان مسئولان کشوری و استانی تمام تلاش خود را برای پیشگیری از شیوع این ویروس و قطع زنجیره انتقال آن به کار گرفتند و با این وجود هر روز شاهد افزایش تعداد بیماران کرونایی در استان هستیم.

8:10| کاهش چشمگیر تخت‌های بیماران کرونایی در گیلان‌

‌‌نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت در گیلان از آغاز به کار مشاغل کم‌خطر خبر داد و گفت: تعداد تخت‌های اختصاصی به بیماران کرونایی در گیلان از 15 اسفند تاکنون کاهش چشمگیری داشته است.

01:12| مراجعه 11 هزار بیمار مبتلا و مشکوک به کرونا در قم ‌

معاون دانشگاه علوم پزشکی قم‌ با بیان اینکه بیش از 11 هزار بیمار مبتلا و مشکوک به کرونا در قم به مراکز درمانی مراجعه کرده‌اند، گفت: موضوع غربالگری در روستاها به اتمام رسیده است و در شهر همچنان غربالگری در حال انجام است.

انتهای پیام/452/ش

[ad_2]

Source link