آخرین اخبار کرونا|‌ موفقیت گیلان در غربالگری / کنترل ‌کووید ـ 19 در ‌قزوین / خادمان حرم رضوی بر بالین ‌بیماران / گزارش تخلفات به دستگاه قضایی- اخبار استانها – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش‌ گروه استان‌های خبرگزاری تسنیم، همان‌طور که در جریان هستید ویروس کرونا ابتدا در کشور چین شیوع پیدا کرد و ظرف مدت کوتاهی همه‌گیر شد به‌طوری که هزاران نفر در چین مبتلا شدند و خیلی‌ها نیز به‌سبب مبتلا شدن به این بیماری جان خود را از دست دادند، حال چند وقتی ‌ است که کرونا به ایران نیز رسیده است ‌که بی‌توجهی نیز می‌تواند بر شیوع این ویروس دامن بزند و مبتلایان ‌را بیشتر کند، از این رو سازمان بهداشت جهانی وضعیت اضطراری اعلام کرده و به‌سرعت به‌دنبال شناسایی و ردیابی این ویروس در سراسر جهان است تا بتواند این شرایط را تحت کنترل بگیرد و هرچه زودتر از شیوع بیشتر این ویروس خطرناک و کشنده جلوگیری کند.

اما از آغازین روزهای شیوع ویروس کرونا، شاهد خدمات و تلاش‌های خالصانه متولیان بهداشت و درمان و تیم‌های درمانی در جای جای ایران اسلامی بودیم که بی‌وقفه در صف اول مبارزه با ویروس کرونا، ایثار و فداکاری را سرلوحه کار خود قرار دادند و در این راه بشردوستانه از جان روی برگرداندند و دل در گروی صیانت و حراست از جسم و جان بی‌شمار انسان‌های مبتلا و دردمند بستند.

بی‌تردید نقش‌آفرینی پزشکان، پیراپزشکان و پرستاران‌ سختکوش در درمان بیماران مبتلا و نیز تلاش در جهت ریشه‌کنی و مبارزه با ویروس کرونا آن‌قدر ستودنی و والاست که قلم از بیان این جانفشانی‌ها قاصر و الکن است؛ سفیدپوشان دلسوزی که شبانه‌روز برای کمک به هموطنان بیمار، عاشقانه تمام هستی خود را نثار نظام سلامت کردند.

اما این ویروس در حال گسترش است و مهم‌ترین دستورالعمل برای مقابله با کروناویروس، برای مردم است و مردم باید در خانه‌ها و شهرهای خودشان بمانند، بهداشت فردی را رعایت و از ارتباطات و حضور در تجمعات، پرهیز کنند. اطمینان داریم که اگر دو، سه هفته این موارد رعایت شود، شاهد معجزه در کشور و شکست کرونا خواهیم بود.‌‌‌

جدیدترین  اخبار کرونا در ایران را در ادامه مشاهده می‌کنید:

9:58|مرحله کنترل بیماری کووید ـ 19 در استان قزوین آغاز شد‌

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین گفت: با همکاری مردم مرحله کنترل بیماری کووید-19 در استان آغاز شده و قزوین می‌تواند نخستین استان موفق در مبارزه با کرونا لقب بگیرد.

9:55| خادمین حرم رضوی بر بالین ‌بیماران کرونایی بیمارستان ولایت قزوین

خادمین حرم امام رضا (علیه السلام ) دربین بیماران کرونایی بیمارستان ولایت قزوین حاضر شدند.

8:38| پوشش طرح غربالگری در گیلان به مرز 100 درصد رسید

 نماینده تام‌الاختیار وزارت بهداشت در گیلان با بیان اینکه پوشش طرح غربالگری در این استان به مرز 100 درصد رسیده است گفت: از مشاغل انتظار داریم برای جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

8:35| مردم تخلفات کرونایی را گزارش دهند

گروه استان‌ها ـ معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل گیلان از فعالیت نامحسوس دیده‌بان‌های پیشگیری خبر داد و گفت: تخلفات کرونایی به سامانه سجام قوه قضائیه گزارش می‌شود.

00:11| جزیره قشم برای احتمالات کرونایی پیش‌رو آمادگی دارد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان گفت: بازدیدهای انجام شده بیانگر آمادگی جزیره قشم، هماهنگی منطقه‌ای مطلوب، آینده‌نگری و مهیا بودن این جزیره برای احتمالات کرونایی پیش روی است.

انتهای پیام/ش

[ad_2]

Source link